Чехія закриває консульство у Донецьку через нерозторопність українського МЗС

30 Червня 2011, 16:40

«До такого технічного кроку МЗС ЧР вдалося внаслідок тривалої бездіяльності української сторони у питанні адміністративного забезпечення діяльності підрозділу», – пояснюють у консульстві.

При цьому відзначається, що «зазначені заходи мають технічний характер і будуть скасовані, як тільки українська сторона уможливить нормальне здійснення процедури оформлення віз в усіх консульських установах Чеської Республіки в Україні».

Причиною закриття консульського відділу стало те, що українське МЗС досі не дало згоду на приїзд нового генерального консула  до Донецька, клопотання про яку чеське Міністерство закордонних справ подало ще 23 лютого цього року.

«У результаті такого зволікання Генеральне консульство ЧР в Донецьку вже місяць працює без керівника», – зазначили у консульстві.

Крім того, без нового генерального консула МЗС Чехії не може призначити на посаду ще одного консульського дипломата. Зазначається, що на українські ідентифікаційні посвідчення чи реєстрацію для перебування в Україні «безрезультатно чекають упродовж кількох тижнів і навіть місяців загалом 11 працівників усіх трьох представницьких установ Чеської Республіки в Україні, з яких 7 – це працівники, які безпосередньо займаються розглядом заяв на візи».

Тим часом жителі Донецької, Харківської, Луганської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської областей, Севастополя та Автономної Республіки Крим будуть подавати заяви на короткострокові візи особисто у консульському відділі посольства Чехії у Києві.

Нагадаємо, нещодавно Чехія вислала двох представників українського посольства з країни у відповідь на аналогічні дії України.