«Зараз взагалі неправильно встановлювати яку-небудь дату приєднання до євро, тому що неясно, до чого б ми приєдналися», – зазначив Нечас.
За його словами, нинішня боргова криза в єврозоні створює іншу ситуацію, ніж та, про яку говорилося в момент вступу Праги в ЄС в 2003 році.
Глава уряду Чехії стримано поставився до пропозиції лідерів Німеччини і Франції про створення «економічного уряду» єврозони.
У свою чергу міністр фінансів Чехії Мирослав Калоусек заявив, що «економічний уряд Європи означав би втрату бюджетного суверенітету».
«Я глибоко переконаний, що для такої країни, як Чехія, такий уряд (економічний уряд Європи) був би невигідним. У нас невелика, ліберальна і проекспортно-орієнтована економіка, а європейський уряд логічно захищав би інтереси великих гравців», – пояснив Калоусек.
Нагадаємо, у вівторок, 16 серпня, в Парижі Ангела Меркель і Ніколя Саркозі домовилися почати роботу зі створення так званого «економічного уряду» єврозони, ввести податок на фінансові транзакції усередині неї і зміцнити загальну бюджетну дисципліну аж до внесення відповідного пункту в конституції країн-членів. Німецько-французький план прийнятий в загальних рисах, він буде наповнюватися конкретикою, і ще має бути обговорено усіма іншими членами єврозони у вересні.
Як повідомлялося, подібні заяви представників чеського уряду звучали неодноразово. Зокрема, у травні цього року у заяві президента Чехії Вацлава Клауса після зустрічі з прем`єр-міністром Бельгії Івом Летермом йшлося, що Чехія не переходитиме на євро найближчим часом, в країні залишиться чеська крона.