Чекають рішення Трампа. Трейдери відмовляються купувати іранську нафту – Bloomberg

28 Квітня 2018, 17:41

 Після заяв президента США Дональда Трампа про готовність згорнути ядерну угоду з третім за обсягами видобутку членом ОПЕК – Іраном міжнародні нафтотрейдери почали уникати угод з купівлі "чорного золота" в Ісламській республіці. Про це повідомляє Bloomberg.

 

За інформацією видання, трейдери не підписують контракти на іранську нафту і нафтопродукти з терміном дії після 12 травня – дедлайну для рішення Трампа про те, чи варто знову ввести санкції. Своє рішення вони пояснюють тим,  що їх поточні контракти містять положення, які дозволяють їм припинити приймати вантажі в разі повторного введення санкцій. Цим положенням компанії мають намір скористатися, щоб захистити свої ділові інтереси в США від переслідувань.

 

Варто зазначити, що Трамп ще під час передвиборчої кампанії обіцяв переглянути угоду з Іраном, яку назвав "найгіршою в історії США", а перший рік його роботи в Білому домі свідчить, що свої обіцянки він прагне виконати, говорить Річард Неф’ю, старший науковий співробітник Центру глобальної енергетичної політики Колумбійського університету.

 

Окрім цього, на березень 2018 року Іран добував 3,8 млн барелів на добу – 12% від загального виробництва в ОПЕК, в якій він поступається за обсягами лише Саудівській Аравії (9,9 млн) та Іраку (4,3 млн)Більше половини іранської нафти – 2 млн барелів на добу – йде на експорт. Це вдвічі більше, ніж під час дії режиму санкції. Відновлення санкцій прибере чверть цих поставок – близько 0,5 млн барелів на день, вважає глава аналітичної компанії FGE Фереідун Фешаракі.

 

Нагадаємо, 24 квітня президент Сполучених Штаів Америки Дональд Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму.  Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".

 

23 квітня стало відомо, що канцлер Німеччини Ангела Меркель та президент Франції Еммануель Макрон проситимуть президента США Дональда Трампа не виходити з ядерної угоди з Іраном, так як це може викликати серйозні проблеми.

 

Як повідомлялося,  17 жовтня президент США Дональд Трамп заявив про можливість повного виходу Сполучених Штатів із ядерної угоди з Іраном. 

 

Раніше Трамп заявив, що Вашингтон не буде підтверджувати повне дотримання Тегераном умов ядерної угоди, а також розкритикував Іран за продовження роботи над створенням балістичних ракет і звинуватив у підтримці екстремістських груп на Близькому Сході.

 

Згодом міністр закордонних справ Ірану Мохаммад Джавад Заріф заявив, що країна може вийти з ядерної угоди, якщо США відновлять санкції в особливо важливих сферах економіки для країни, серед яких, зокрема, збут нафти і торгівлі літаками. 

 

У 2015 році Іран і світове співтовариство досягли історичної домовленості щодо ядерної програми Тегерана. 16 січня 2016 року, відразу після доповіді МАГАТЕ, який підтвердив виконання Іраном своїх зобов'язань щодо ядерної програми, у Вашингтоні та Брюсселі заявили про скасування режиму санкцій відносно Ірану, пов'язаного з його ядерною програмою.