Частину Будинку профспілок у Києві вирішили віддати приватній фірмі

19 Грудня 2015, 10:55

Компанія ТОВ "ІТТ-Нерухомість" за 1,5 роки реконструює столичний Будинок профспілок, який постраждав від пожежі під час подій Революції в Україні 2013-2014 років, в обмін на передачу 30% влісності споруди. Про це написали у виданні «Ділова столиця».

"Натомість компанія отримає у власність більше 30% будівлі ФПУ. Це 5,5 тисячі м. Орієнтовний обсяг інвестицій у ремонт іншої частини будівлі (12,5 тисячі кв.м), яка залишиться у профспілок, – 160 мільйонів гривень", – заявив голова Федерації профспілок України Григорій Осовий.

За його словами, таке рішення було вимушеним. Спершу ФПУ шукала інвестора на умовах передачі частини будівлі в оренду на 10 років, але не знайшла.

Конкурсний відбір інвестора оголосили на початку року, тривав конкурс 8 місяців.

За словами голови наглядової ради благодійного фонду "Відродження будинку Профспілок" Володимира Саєнка, загалом було 7 претендентів.

"Деякі самі відмовилися від участі у відборі, а деяким ми відмовили, оскільки не були впевнені в тому, що ці компанії осилять такі інвестиції. В півфінал вийшли "ІТТ-Нерухомість" і "Драгон Капітал". Але остання вирішила припинити участь в інвестиційному конкурсі, пославшись на складну економічну ситуацію в країні і пов’язані з цим ризики", – розповів він.

Генпідрядником ремонтних робіт буде компанія "Фенікс-Груп", що входить в "Планету-Буд".

Роботи у будинку профспілок розпочнуть 2 січня. Спершу відновлять каркас будівлі, потім комунікації і нарешті фасад.

Очікується, що термін окупності проекту складе максимум 8 років.

"ІТТ-Нерухомість" планує отримувати прибуток за рахунок здачі приміщень в оренду під офіси.

Видання відзначає, що для інвестора цей проект дуже вигідний.

"При вартості 1 кв м комерційної нерухомості в центрі столиці в $3 тисячі, він отримає 5,5 тисячі кв м за ціною трохи більше $1 тисячі в перерахунку за нинішнім курсом. Якби аналогічні приміщення компанія купувала за ринковою ціною, це обійшлося б їй більш ніж у 400 мільйонів гривень", – пише "Ділова столиція".

За даними єдиного держреєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, засновником "ІТТ-Нерухомість" є офшорна кіпрська компанія "Амервіно інвестментс ЛТД".

До 2014 року співвласницею компанії була Ганна Маркарова, сестра заступника міністра фінансів Оксани Маркарової.

"ІТТ-Інвест", яка також входить до групи "ІТТ" і є її провідною компанією, на третину належить Данилу Волинцю – чоловікові заступника міністра фінансів Оксани Маркарової.

Сама Макарова, за її словами, очолювала "ІТТ-Інвест" 12 років – з 2003 по 2014 роки.