Частку Росії у Euronews арештували за вироком у справі ЮКОС

29 Жовтня 2015, 12:50

7,5% акцій французької Euronews SA, які належать російській ВГТРК, виявилися серед заарештованих активів РФ за позовами колишніх акціонерів націоналізованої у Росії нафтової компанії ЮКОС. Про це повідомили з посиланням на неназваного чиновника РФ, а також підтвердили у прес-службі ВГТРК.

За словами партнера юридичної фірми King&Spalding Ільї Рачкова, арешт активів означає «щонайменше неможливість розпоряджатися цими акціями, тобто відчужувати їх, передавати право власності».

«Решта залежить від рішення суду: арешт може також означати заборону передавати акції в заставу, голосувати ними, одержувати по них дивіденди і так далі», – пояснив Рачков.

Водночас представник Euronews Софі Бурже не змогла прокоментувати запит журналістів з цього питання. Директор GML (колишня Group Menatep Ltd) Тім Осборн, який представляє інтереси колишніх акціонерів ЮКОСу, наразі також не прокоментував інформацію.

Французька Euronews S.A. управляє однойменним телеканалом, запущеним в 1993 році, який наразі веде мовлення цілодобово 13-ма мовами, у тому числі російською. Програми Euronews, за його власними даними, доступні 425 млн домогосподарств у 158 країнах.

ВГТРК (Всеросійська державна телерадіокомпанія – Ред.) – державний медіахолдинг РФ. Йому належать низка телеканалів, зокрема під брендом «Россия», радіостанцій, інтернет-ЗМІ. ВГТРК стала акціонером Euronews в 2001 році, купивши 1,8% акцій компанії. У тому ж році програми Euronews стали транслюватися в Росії. У 2004 році частка ВГТРК в Euronews виросла до 16%.

До липня 2015 року акціонерами Euronews, окрім ВГТРК, були ще 19 громадських або державних телерадіокомпаній Європи та Північної Африки, а також місцева влада трьох французьких регіонів – міста Ліон, департаменту Рона і регіону Рона-Альпи. Найбільшим акціонером була France Television з пакетом майже 23%. Але влітку цього року 53% в Euronews отримала Media Globe Networks єгипетського мільярдера Нагіба Савіріса. За право контролю Савіріс вклав у капітал Euronews €35 млн. Частки колишніх власників пропорційно знизилися. Пакет ВГТРК наразі становить близько 7,5%.

Як повідомлялося, НТКУ (Національна телерадіокомпанія України – Ред.), яка також була акціонером французької компанії, у 2014 році заборгувала україномовному Euronews 10 млн євро.

У квітні право на мовлення Euronews в Україні отримала Inter Media Group.