Ефемерна красуня у переливчастих шатах змахнула блискучою паличкою… І почалося! Б’ють фонтани феєрверків, перекидаються клоуни, мавпочка жене кумедних чорних свинок, а ті ще й намагаються частину шляху пробігти тільки на задніх ніжках. Усе навколо рухається, танцює, підспівує, радіє разом із дітлахами, які зібралися на день народження сина моєї приятельки. А про вік Тарасика сповіщає весела цифра п’ять, складена з кольорових кульок.
Кулі й кульки
Наприкінці вечірки ми запустили їх у височінь із дніпровських пагорбів. Коли маля підросте, відсвяткувати його день народження можна буде за допомогою серйозніших кульок. Наприклад, замовити зорб – це така велика пластикова куля, всередині якої ще одна, менша. А вже в ній, завдяки спеціальному обладнанню, зручно й безпечно влаштовуються дві людини. Діти обов’язково з інструктором, дорослі – як їм заманеться.
Прозора куля мчить із гори вивіреною трасою, а ти в ній! Небо і земля – все шкереберть, у голові – мішанка полярних відчуттів та емоцій. Але все відбувається так швидко, що по-справжньому злякатися не встигаєш. Знаю з власного досвіду – спробувала влітку. Як на мене, карколомне скочування в зорбі пасує саме тинейджерам з їхньою жагою якнайшвидше спробувати все можливе і неможливе в житті й перевірити себе на дорослість. Півгодинний прокат кулі коштує $50–70. За цей час зорбонавтами можуть стати лише двоє дітлахів, тож вибирайте клуб, де є хоча б три зорби, інакше свято розтягнеться, а гості нудьгуватимуть, чекаючи в черзі. Траси бувають зимові й літні, а ось діти мають бути стовідсотково здоровими. І ще одне застереження: ця розвага дозволена тільки підліткам віком не менше 11-ти років.
Політ на повітряній кулі – цілковита протилежність перебуванню в зорбі, звісно, за умови хорошої погоди. Щоб жодних шквалів, злив і взагалі форс-мажорів. Розвага ця давня, екстремальна і непередбачувана. Тож для малечі винайшли її безпечний варіант: прив’язні підйоми та спуски на повітряній кулі. Зовсім невисоко, метрів на 20. Решта – як у справжньому польоті. Безкрайнє небо, смарагдова земля, чиста і сяюча, – з такої висоти сміття не видно. І тиша, тільки жайворонки тріпочуться поруч. Пригода ця винятково літня, коштує $40–50 за один підйом/спуск. У кошику вільно розміщуються до п’яти дітлахів і обов’язково!!! троє-четверо дорослих. Увага! Дітям має бути щонайменше сім років.
Пітони в мильних бульбашках
Повітряні кулі й зорби на наших теренах поки що видаються екзотикою, тож більшість батьків все-таки віддають перевагу традиційним святам.
Майже в кожному ресторані чи кафе вам запропонують влаштувати вечірки, дискотеки й дні народження для дітей віком від 2-х до 15‑ти років. Зазвичай вони складаються з виступів акторів, різноманітних ігор, конкурсів і святкового столу. Їх можна провести в залі ресторану або, за бажання, свято приїде до вашої домівки, дачі чи якогось спортивного комплексу. Інколи одночасно, але окремо урочистості влаштовують і для дітей, і для дорослих гостей. Це залежить тільки від вашого гаманця.
Як розповідають працівники ресторану «Дежавю» (одного з найдорожчих у столиці), замовлення різноманітних смаколиків у цьому закладі обійдеться у 80–100 грн на одного маленького гостя. Страви не лише смачні, а й фантазійні. Кольорові пельмені, млинці з сюрпризами, бутерброди-цікавинки незвичної форми. Окраса святкового столу – фірмовий іменинний торт. Кілограм цієї смакоти коштує до 300 грн, і вистачає його на десятьох дітлахів.
Щодо розваг. Як і раніше, дуже популярними є шоу мильних бульбашок і шоу з пітонами. Вартість цих вистав – 2500 грн, тривалість – 40 хв. Серед новинок – веселощі від гурту аніматорів-клоунів. Легко й безтурботно, ніби граючись, вони вчать дітлахів ліпити, малювати, робити аплікації. Коштує урок-розвага 1000 грн, триває годину-півтори. А на згадку лишаються зроблені власноруч глиняні розфарбовані бички і серветки-витинанки.
Піца з перевдяганням
«Головне у нашій розважальній програмі – динамічні ігри та конкурси. Вони досить різноманітні, бо до нас приходять діти різного віку», – каже Олена Павлович, яка разом із донькою Дариною вже шостий рік поспіль проводить дитячі свята у київському ресторанному комплексі «Soho. Папа-піца».
«Спочатку діти самі готують піцу і дають їй назву, а доки вона випікається, залюбки беруть участь у музичних, танцювальних та спортивних змаганнях. Особливо дітлахам до вподоби «перевдягалки». Купа капелюшків, перук, плащів, буси, діадеми, шпаги! І ось уже перед нами принцеси, розбійники, чаклунки, мушкетери». Вся програма триває дві з половиною години і коштує 750 грн. Додайте ще 250 грн за оренду залу і витрати на святковий стіл – щонайменше 85 грн на одну дитину.
Мережа дитячих розважальних кімнат «Тарзанія» пропонує малечі виставу пінгвінів, що танцюють, індіанську вечірку з «полюванням на буйвола», пошуками скарбів і танцями під звуки тамтамів. «Я люблю всі наші програми, та найбільше – піратську. Особливий захват дітлахів завжди викликає віщування красеня-папуги, який вміє говорити», – розповідає аніматор Вікторія Радашева. Вартість свята – від 660 грн, триває воно до чотирьох годин, а ось святковий стіл можна або замовити, або принести частування із собою.
«Український двір» у зоопарку
Гуси, кури, кози, свинки, баранці – усе це бекає-мекає-рохкає й завзято вимагає твоєї уваги. Спробуй-но відволіктися на хвильку, а тебе вже ззаду хтось підштовхує під коліна. І неправда, що їсти просить. Спілкування! Малеча верещить, сміється-заливається, чухає довірливо підставлені вушка, обнімає-притискає маленькі тільця. І, звісно, годує. З пакетиків, які можна тут-таки придбати за 2–3 грн. Називається це свято єднання «Український двір», але завітати на нього до Київського зоопарку можна, на жаль, тільки теплої пори.
Та в мене є хороша новина. З 1 березня, якщо весна не забариться, столичний Zoo запрошує на дні народження для дітей 3–10 років. «Це така гра-екскурсія з вікторинами, розіграшами, пошуками подарунків. Діти дізнаються про найцікавіше з життя тваринок і птахів, поспілкуються з ними, погодують і, звісно, отримають на згадку фотографії», – ділиться задумками консультант генерального директора зі зв’язків з громадськістю Галина Савчук.
І хоча день народження Тарасика вже минув, я пообіцяла, коли потеплішає, неодмінно завітати з ним в гості до звірят. На знак подяки хлоп’я одразу ж довірило мені свою найголовнішу таємницю. Виявляється, фея, яка була на святкуванні його п’ятиріччя, подарувала малому свою чарівну паличку. Він тримає її у найнадійнішому місці. Під подушкою. Але це секрет!
[1143]
ФОКУС-ПОКУС
Джоан Кетлін Ролінґ
«Гаррі Поттер і філософський камінь»
Гаррі взяв паличку і раптом відчув у пальцях тепло. Він підняв паличку над головою, махнув нею донизу в запилюженому повітрі, і з її кінця зірвався, мов феєрверк, струмінь червоних і золотистих іскор, відкидаючи на стіни мерехтливі відблиски. Геґрід скрикнув і заплескав у долоні, а містер Олівандер закричав: «Браво! Так, справді, дуже добре! Ну-ну-ну… як дивно… але ж як дивно…» Він поклав Гарріну паличку назад до коробки й загорнув її в брунатний папір, не перестаючи бурмотіти: «Дивно… дивно…» «Перепрошую, – насмілився Гаррі, – але чому дивно?»