Чалий розповів, як США оцінюють політичні зміни в Україні

29 Липня 2019, 10:55

Посол України в США Валерій Чалий 29 липня зауважив, що після озвучення в Україні політичних ініціатив щодо люстрації всіх, хто обіймав високі державні посади за останні п'ять років, у тому числі активістів Майдану й ветеранів АТО, в Сполучених Штатах Америки з'явилася настороженість в оцінках дій нової влади.

 

"Тут (у США – ред.) існує таке бачення, що результати виборів в Україні, перемога нового президента Володимира Зеленського з переважною підтримкою українців дали нове вікно можливостей для швидкого просування спільних ініціатив. Після того, як правляча партія отримала великий мандат довіри, з'явилися сподівання, що можна досягти швидких результатів з огляду на монопольний по суті контроль президента над парламентом і урядом", – зауважив посол у відповідь на запитання, як у США оцінюють політичні зміни в Україні.

 

Зокрема, за словами Чалого, у Вашингтоні почали звертати більшу увагу не стільки на форму, скільки на підходи нової української влади.

 

"Якщо до форми є великий ентузіазм у США, то до деяких конкретних кроків з’явилося неоднозначне ставлення і певна обережність в оцінках. Тому завдання влади й дипломатії в США – зняти цю настороженість", – наголосив дипломат.

 

До того ж одним із моментів, що викликали таку реакцію, було внесення законопроекту про нову люстрацію.

 

"Тут це фактично сприйняли як люстрацію людей, які були на Майдані, воювали в АТО, ветеранів, які прийшли на державні посади у важкі часи, а не тільки корумпованих політиків та чиновників", – зазначив дипломат.

 

Крім того, він зазначив, що в Сполучених Штатах "добре пам'ятають авторитарний режим Януковича, й дуже насторожено сприймають безпідставні атаки на тих, хто зупинив агресію Росії і, по суті, зберіг цілісність України у важкі часи".

 

Так, на думку посла України в США,  для того, щоб зняти таку настороженість, необхідні відповідні дії та меседжі з боку президента України, Верховної Ради й уряду.

 

"Сподіваюсь, цьому сприятимуть подальші інтенсивні контакти на різних рівнях. Чим більше контактів і зустрічей, тим краще пояснювати ситуацію й формувати спільні дії", – підкреслив Чалий.

 

Нагадаємо, що посол України в США Валерій Чалий заявив, що українська сторона відпрацьовує контракт на закупівлю великої партії летальної зброї в Сполучених Штатах, який може бути реалізований вже нинішнього року.