Cерпневі нововведення: зміна процедури оцінки нерухомості, спрощення перетину кордону та підвищення тарифів зв’язку

1 Серпня 2013, 09:05

З 1 серпня оцінювати вартість нерухомості, згідно з рішенням уряду, зможуть лише фахівці із спеціальним свідоцтвом.

Спеціальний сертифікат оцінювачі можуть отримати у навчальних закладах, визначених Фондом державного майна. Курси, після завершення яких можна отримати відповідний сертифікат, є платними. Оцінювачі також нестимуть відповідальність у разі, якщо, на думку податкових органів, вони свідомо занижатимуть вартість нерухомого майна, яке оцінюють.

Хоча нові правила мають бути запроваджені з 1 серпня, відкритого переліку сертифікованих оцінювачів нерухомості наразі немає.

Згідно із постановою Кабміну, тепер процес купівлі-продажу нерухомості на вторинному ринку має виглядати так: збір необхідних документів; пошук сертифікованого оцінювачів та отримання від нього звіту про вартість нерухомого майна; укладання угоди у нотаріуса.

Саме від суми оцінки нерухомості українці сплачуватимуть податок на її відчуження. Утім, якщо впродовж року продається лише один об'єкт нерухомості, а громадянин був його власником не менше 3 років, то податок не сплачується. Проте покупець сплачує державне мито в 1% від вартості майна, а також збір до Пенсійного фонду.

Водночас учасники ринку побоюються, що відсутність достатньої кількості таких фахівців може на якийсь час зупинити ринок нерухомості.

7 серпня набирає чинності закон «Про ратифікацію Конвенції між Урядом України і Урядом Республіки Кіпр про уникнення подвійного оподаткування та запобігання податковим ухиленням стосовно податків на доходи та Протоколу до неї». 

"Підприємці обох країн отримають гарантії того, що прибутки, одержані від підприємницької діяльності на території іншої країни, а також з джерел у цій іншій країні у вигляді дивідендів, процентів та роялті, не підлягатимуть подвійному оподаткуванню. Конвенція також гарантує, що підприємці однієї держави будуть оподатковуватись в іншій державі на тих самих умовах, що й підприємці цієї іншої держави", – зазначається у пояснювальній записці до закону.

Конвенція передбачає введення для дивідендів загальної ставки у 15%, яку може бути знижено до 5%, якщо отримувач є власником не менш, як 20% компанії або якщо він інвестував у неї не менше 100 тис євро.

Нагадаємо, Верховна Рада прийняла її 4 липня. Віктор Янукович підписав – 24 липня.

Державна прикордонна служба з 1 серпня вводить спрощений прикордонний контроль для організованих туристичних груп у пріоритетному порядку. Оформлення здійснюватиметься в автомобільних пунктах пропусках на окремих смугах руху.

Для прискореного перетину кордону туроператори мають не пізніше як за 24 години до прибуття автобуса в пункт пропуску, де планується перетинання кордону, надіслати на електронну скриньку повідомлення з інформацією про організатора міжнародного перевезення туристів, маршрут, дату та орієнтовний час прибуття в пункт пропуску. До повідомлення також необхідно прикріпити список пасажирів з паспортними даними.

За дві години після надходження повідомлення на адресу пункту пропуску туроператору буде надана відповідь, в якій зазначатиметься найзручніший час для прибуття автобуса в пункт пропуску, смуга руху, де проводитиметься прикордонний контроль організованої групи. Після прибуття в пункт пропуску перевірка документів проводитиметься в автобусі за спрощеною процедурою та триватиме 15-20 хвилин.

За словами заступника начальника управління прикордонного контролю та реєстрації Адміністрації Державної прикордонної служби Олександра Жданенка, спрощена система працюватиме на кордоні з Польщею у 6 пунктах пропуску, Словаччиною – 2, Угорщиною – 3, Румунією – 3, з Молдовою – 7, Росією – 6, з Білоруссю – 4.

З 7 серпня підвищать тарифи на послуги міжнародного зв'язку з абонентами мереж фіксованого зв'язку Білорусі. Як повідомив ПАТ "Укртелеком", плата за хвилину розмови (з ПДВ) у робочі дні з 8:00 до 18:00 підвищиться на 5,8% – до $ 0.36 в робочі дні з 8:00 до 18:00 в суботу, неділю та святкові дні цілодобово – на 33,3% – до $ 0,36.