«Перший – сплеск крайнього націоналізму, прояви якого ми бачимо на вулицях, на демонстраціях, але також і в політиці, зокрема, подібне допускає особисто Путін», – зазначив Бжезінський.
За його словами, цей рух охоплює значну частину населення Росії, особливо в околицях великих міст.
«В якійсь мірі, причини російського націоналізму можна пояснити – більше 60 років Росія навіть не була позначена на картах. Радянський Союз був об'єднанням соціалістичних республік, а Росія навіть не була республікою. І ось зараз ми бачимо сплеск російського націоналізму, в деякому розумінні, примітивного націоналізму, і ця хвиля може бути дійсною небезпечною. Але, в будь-якому випадку, вона керована, тому що підкоряється інстинктові авторитаризму», – зазначив політик.
«З іншого боку, у великих містах зростає абсолютно відмінна від націоналістичної суспільний прошарок – середній клас. У більшості ці люди космополітичні. Вони раціональні, відкриті для світу і контактують зі світом через інтернет, багато здобувають освіту за кордоном, у багато є посвідка на проживання в інших країнах, і багато з них зберігають свої заощадження за кордоном», – заявив Бжезінський.
«Я думаю, що ці дві тенденції протистоять один одному», – підкреслив він.
«Це лише частина існуючих в Росії проблем. Їх набагато більше», – наголосив Бжезінський.
Нагадаємо, у грудні минулого року Бжезінський заявив, що Росія вступає у нову фазу – посткомуністичного транзиту.
Читайте також: Експерт: Путін запроваджує в Кремлі навмисну політику бездіяльності