Business New Europe: Росія незадоволена першим роком перебування у СОТ

9 Липня 2013, 09:04

Російська Федерація йшла до членства у Світовій Організації Торгівлі (СОТ) 18 років, однак під час святкування його першої річниці, керівництво держави почало запитувати себе: а чи був сенс у таких стараннях? На думку російських підприємців і політиків, спрощення правил торгівлі зробило економічні стосунки Росії з рештою світу навіть складнішими. Таким  є висновок кількох досліджень, присвячених річниці вступу РФ до СОТ.

Проте, як зазначив Пітер Мандельсон – колишній єврокомісар у сфері торгівлі – в межах Міжнародного економічного форуму, «російські посадовці очікують, що вплив нових умов конкуренції буде відчутним вже після трьох-п’яти років, однак усі аспекти впливу можуть проявитися і по закінченню більшої частини теперішнього десятиліття». Крім того, як повідомляє сайт Business New Europe, російські виробники ще не скористалися можливостями, які пропонує членство в організації, повною мірою.

Сфера, в якій, як вважається, вступ до СОТ має найбільш позитивний ефект, в РФ зазнала негативного впливу: «Росія здійснювала виконання правил організації поступово, протягом восьми років, включно із найбільш вразливими секторами її економіки – такими як автомобільна промисловість, що мала досягти виконання правил останньою. Однак у сфері сільського господарства дотримання усіх обмежень були провалені з першого ж дня». За словами Мандельсона, це частково пов’язано із недостатнім рівнем цінової конкуренції та залежністю російського сільськогосподарського ринку від державного забезпечення.

Серед інших економічних проблем РФ, що не дозволяють отримати належну вигоду від членства у СОТ, Business New Europe також називає відсутність юридичних консультантів, обізнаних із правилами організації. У зв’язку із цим, російські виробники не спроможні навіть зрозуміти наслідки та переваги від вступу до СОТ.

Крім того, деякі експерти вважають, що наявні недоліки російської економіки є симптомами загального зниження конкурентоздатності держави на глобальному ринку, що є причиною уповільнення темпів економічного розвитку.

Все ж, більшість аналітиків вважає, що у довгостроковій перспективі Російська Федерація зможе отримати від членства у ВТО бажані вигоди, але лише у тому випадку, якщо російські підприємства зроблять для цього зусилля, у яких, власне, і полягає сенс вільної конкуренції.