Бурштин, контрабанда та “розборки”. Добірка гучних конфліктів із застосуванням зброї в Україні

31 Липня 2015, 14:56

Штурм бурштинокопачами прикордонного загону на Рівненщині

У ніч на 11 липня близько 100 осіб намагалися взяти штурмом відділення ДПСУ «Кам’яне», де утримували затриманих за незаконний видобуток бурштину та вилучене у них майно.

Правоохоронці вилучили у копачів трактор марки «Т-25», гужову підводу, заводську мотопомпу, пожежні рукави та заборний шланг. Через це біля відділу прикордонного загону зібралися понад 20 місцевих жителів, які вимагали звільнення затриманих та повернення їхнього майна.

Уночі кількість людей  зросла до 100 осіб. Вони почали штурм відділення інспекторів прикордонної служби «Кам’яне» – виламали ворота, зламали паркан, вибили чотири вікна, пошкодили покриття даху та два службові автомобілі.

Правоохоронці здійснили попереджувальні постріли ґумовими кулями, однак люди почали поводитися ще агресивніше. Тоді прикордонники застосували автомати і влучили по ногах двом місцевим мешканцям.

У результаті затримали трьох організаторів заворушень, вікдрили кримінальні провадження.

 

Конфлікт "Правого сектору" з нардепом Ланьо в Мукачеві

11 липня в Мукачеві між «Правим сектором» та оточенням нардепа Михайла Ланьо в комплексі «Антарес» сталася перестрілка, троє осіб загинули, 11 отримали поранення (серед них – цивільні особи). Як з’ясувалося згодом, конфлікт виник навколо переділу ринку контрабанди тютюну.

На місце події прибули працівники СБУ та МВС Закарпаття, які оточили місце подій, а також перекрили частину траси Київ-Чоп. «Правий сектор» розстріляв із гранатометів два міліцейських авто, а тоді відступив і засів у лісі під містом.

 

Нардеп Мустафа Найєм, посилаючись на інформацію від місцевих жителів, повідомив, що причиною збройного інциденту став переділ ринку контрабанди цигарок.

Тоді організація оголосила вимоги до влади: арешт депутата Ланьо і керівництва силовиків, які беруть участь в операції зі знешкодження озброєних груп на базі "Антарес" у Мукачеві.

Після цього СБУ відправила в Мукачево спецназ

Прокуратура Закарпатської області відкрила кримінальні провадження за попередньою правовою кваліфікацією "терористичний акт" (ч.3 ст. 258 КК України) та "створення злочинної організації" (ст. 255 КК України). 

"Правий сектор" через інцидент у Мукачеві прийшов із мітингом на Банкову і висунув вимоги, вимагав відставки Авакова та місцевого керівництва МВС.

ПС оголосив безстрокові акції по всій Україні. Але згодом напруга спала, наслідком стала зміна керівництва області – очільником Закарпатської ОДА призначили Геннадія Москаля і доручили йому боротися з контрабандою в області.

 

Сутички бурштинокопачів із міліцією в Дубровиці Рівненської області

У місті Дубровиця Рівненської області  29 липня відбувся конфлікт між місцевими мешканцями, які займаються нелегальним видобутком бурштину та силовиками. 

Він почався з того, що правоохоронці затримали кількох місцевих, які нелегально видобували бурштин. Затриманим на допомогу прийшли колеги, близько двох сотень осіб.

СБУ викликала Нацгвардію, правоохоронці застосували гумові кулі та світлошумові гранати.

Внаслідок цього майже дві сотні озброєних людей оточили у Дубровиці місцевий військовий комісаріат, райвідділ міліції та райдержадміністрацію, але вночі натовп розійшовся.

У результаті постраждали двоє міліціонерів, четверо порушників, десятьох затримали.

 

Розбірки навколо підприємства на Волині

19 липня у селі Ростань Шацького району, поблизу ПП «Флора» відбулась сутичка між двома натовпами людей. Охоронці піприємства мали при собі мисливську зброю та час від часу здійснювали з неї постріли. Тут було розстріляно два транспортних засоби. Вони належали цьому підприємству. На місце події прибула міліція, а також 150 людей одягнені в уніформу охоронної фірми. У руках деякі особи тримали мисливську вогнепальну зброю та травматичну зброю з гумовими кулями.

Пізніше стало відомо, що довкола ПП «Флора» вже впродовж декількох років тривають судові розгляди щодо встановлення права власності на цю фірму, яка чи не єдина в Україні займається вирощування лохини.

Основними фігурантами конфлікту є чинний власник ПП «Флора» Владислав Поляков та депутат Волинської облради Василь Столяр. Двом фігурантам конфлікту приписують сумнівне минуле.

Внаслідок інциденту правоохоронці відкрили два кримінальних провадження. Одне – за фактом розстрілу двох транспортних засобів, які мали явні пошкодження від використання патронів із дробом.