«Щоб гарантувати пересування людей та вантажів, Головний штаб збройних сил розпорядився відкрити наземні, морські та повітряні кордони, поновити роботу портів та аеропортів країни», – йдеться в заяві хунти, яку передала агенція ФранцПрес».
Всесвітній банк та Африканський банк днями припинили надавати допомогу Гвінеї-Бісау.
18 квітня представники військової хунти та опозиція встановили дворічний перехідний період до проведення нових виборів, до того часу країною керуватиме Національна перехідна рада на чолі з опозиціонером Браімою Сорі Джало. Кандидат від опозиції на минулих президентських виборах Мануел Серіфу Нямаджу назначений на пост президента під час перехідного періоду
За словами путчистів, екс-прем’єр-міністр Карлуш Гомеш, участю якого опікувалась світова спільнота, «живий та почувається добре».
Як повідомлялось, у ніч на п’ятницю, 13 квітня, солдати Гвінеї-Бісау вдалися до державного перевороту, захопивши контроль над дорогами, радіо- й телестанціями та урядовими будівлями у столиці країни Бісау. В цей день в Гвінеї-Бісау мала розпочатися передвиборча кампанія другого туру президентських виборів. 29 квітня в країні мали відбутись дострокові президентські вибори, кандидатом-лідером на яких є чинний прем’єр-міністр Карлуш Гомиш.
Рада Безпеки ООН різко засудила військовий переворот в африканській державі Гвінея-Бісау та закликала убезпечити тимчасового президента та прем’єр-міністра країни. З подібною заявою щодо перевороту в Гвінеї-Бісау виступили США