Букерівську премію вперше отримав американський письменник

26 Жовтня 2016, 07:57

Британську Букерівську премію з літератури вперше отримав американський письменник: лауреатом став Пол Бітті за роман "Розпродаж".

"Розпродаж" – сатирична історія темношкірого хлопця, який намагається повернути сегрегацію і рабство в одному з передмість Лос-Анджелеса. Роман починається з судового процесу над оповідачем.

Журі відзначило, що роман "шокуючий і несподівано смішний", а голова журі Аманда Форман заявила, що книга руйнує всі соціальні табу.

Бітті народився в 1962 році в Лос-Анджелесі. "Розпродаж" – четвертий роман. Книга вже виграла кілька премій в США.

У минулому році лауреатом премії став письменник Марлон Джеймс (Ямайка), що отримав її за роман "Коротка історія семи вбивств".

Нагадаємо, Букерівська премія  — найпрестижніша літературна нагорода, яку з 1969 року щороку вручають у Великій Британії. За 40 років свого існування нагорода стала провідною в сфері літератури. Премію присуджують авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії, за роман англійською мовою.

Міжнародну Букерівську премію вручають із 2005-го раз на два роки письменникам, чиї твори доступні англійською мовою. Лауреат премії отримує 60 тисяч фунтів стерлінгів і 15 тисяч фунтів на переклад книги.