Букерівську премію отримав письменник із Ямайки за книгу про Боба Марлі

14 Жовтня 2015, 08:59

Письменник з Ямайки Марлон Джеймс став лауреатом Букерівської премії за роман про спробу вбивства знаменитого ямайського музиканта Боба Марлі в 1970-і роки.

Голова журі Майкл Вуд назвав роман "Коротка історія семи вбивств" найбільш захоплюючою книгою з шорт-листа Букерівської премії-2015.

За його словами, 680-сторінкова книга "сповнена сюрпризів", а також жорстоких епізодів і ямайського сленгу.

Роман, дія якого охоплює три десятиліття, заснований на реальному замаху на легендарного музиканта і занурює читача в бурхливу кримінальну реальність Ямайки тих часів.

44-річний Джеймс став першим уродженцем Ямайки, який потрапили в шорт-лист Букерівської премії. "Коротка історія семи вбивств" – його третій роман.

Як повідомлялося, 15 вересня оргкомітет літературної премії оприлюднив шорт-лист претендентів на нагороду за 2015 рік.

Нагадаємо, Букерівська премія  — найпрестижніша літературна нагорода, яку з 1969 року щороку вручають у Великій Британії. За 40 років свого існування нагорода стала провідною в сфері літератури. Премію присуджують авторові, який проживає в одній з країн Співдружності або в Ірландії, за роман англійською мовою.

Міжнародну Букерівську премію вручають із 2005-го раз на два роки письменникам, чиї твори доступні англійською мовою.Лауреат премії отримує 60 тисяч фунтів стерлінгів і 15 тисяч фунтів на переклад книги.