«Самі роботи будівельно-монтажні, за попередніми оцінками фахівців, можуть бути виконані в строк 2-2,5 року. В будь-якому разі ми, як замовники, ставитимемо питання про те, щоб до 25-ї річниці Незалежності нашої країни, тобто, до серпня 2016 року, столиця й Україна побачили цю будівлю, яка прикрасить наш Майдан», – сказав Осовий під час брифінгу в Києві.
За його словами, відновлення Будинку профспілок проходитиме в чотири етапи. На першому етапі буде проведено демонтаж зовнішніх конструкцій будівлі, які були пошкоджені пожежею й можуть загрожувати безпеці людей, які знаходяться поряд із об'єктом. На другому етапі – здійснено внутрішній огляд будівлі й експертиза фахівців про ступінь пошкоджень об'єкту та стан несучих конструкцій.
На третій стадії відновлення федерація має намір провести конкурс на кращий проект відновлення Будинку профспілок. За словами Осового, на цьому етапі буде визначено, в якому вигляді буде відновлений об'єкт.
«Можливо, архітектори запропонують нам щось цікаве, що могло б ще в більшій мірі прикрасити нашу головну площу. Буде проведено конкурс на краще архітектурно-будівельне рішення з відновлення цієї будівлі», – зазначив Осовий, додавши, що на останньому етапі буде визначений виконавець робіт і почнеться саме будівництво.
Разом із тим, Осовий повідомив, що для фінансування відновлювальних робіт у Будинку профспілок федерація створила спеціальний благодійний фонд, куди вже почали надходити перші кошти. За попередніми даними, відновлення об'єкту обійдеться в більш ніж 100 млн грн.
Як відомо, у лютому цього року сутички протестувальників із силовиками переросли в озброєне протистояння, під час якого в центрі Києва загинули більше ста людей. Столичний Будинок профспілок, розташований на Майдані Незалежності, використовувався активістами як штаб Національного спротиву. Під час штурму Майдану в ніч із 18 на 19 лютого силовики підпалили Будинок профспілок, щоб протестувальники залишили будівлю.