Будівництво ТРЦ над станцією “Героїв Дніпра” порушує норми безпеки – ДСНС

16 Листопада 2016, 16:29

Будівництво торгово-розважального центру на станції метро "Героїв Дніпра" в Києві ведеться з порушеннями норм цивільної оборони, пожежної та техногенної безпеки.

Такі дані наведені у відповіді Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) на запит позафракційного народного депутата Юрія Левченка, фотокопію якого він розмістив у Facebook.

Згідно з ним, за результатами перевірки ДСНС склала акт щодо дотримання замовником будівництва відповідних вимог законодавства та протокол про адміністративне правопорушення на посадову особу, яка відповідає за протипожежний стан.

ДСНС уточнює, що направило відповідну інформацію до Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ) та Київської міської державної адміністрації (КМДА) для розгляду в межах компетенції та вжиття заходів.

Як повідомлялося, 8 вересня на станції "Героїв Дніпра", над якою будують ТРЦ "Oasis Kyiv", було пошкоджене склепіння. Метрополітен відремонтував пошкодження і заявив, що воно не несе загрози пасажирам.

На сайті Київради зареєстрували петицію з вимогою негайно зупинити будівництво. Увечері 12 вересня кілька сотень активістів перекрили дорогу біля станції з вимогою негайно припинити будівництво. Акція тривала кілька годин, її учасники пообіцяли збиратися на цьому місці кожного вечора. поки їхні вимоги не виконають.

13 вересня у КМДА заявили, що представникам міської влади, ініціативній групі та замовнику будівництва вдалося досягти порозуміння. Сторони зобов'язали замовника будівництва повести експертизу щодо шкідливості будівництва та призначили громадські слухання щодо забудови.

27 вересня на платформі станції метро "Героїв Дніпра" з'явилася десятиметрова тріщина. Влада Києва запевнила, над станцією «Героїв Дніпра» тривають виключно роботи з укріплення, жодних будівельних робіт зі зведення торговельного центру наразі не проводиться.