270 питань щодо будівництва відсунули терміни завершення проекту, повідомляють джерела.
Проект вартістю $3,3 млрд. не буде готовий принаймні до квітня, сказало одне з джерел.
«Абу-Дабі, власник більшої частини запасів нафти ОАЕ, планував почати експорт в січні 2011 року по трубопроводу в порт за межами протоки», – заявив колишній директор проекту Дітер Блауберг в травні 2009 року.
Нафтопровід прохідністю 1,5 млн барелів у день гарантує можливість для ОАЕ експортувати сиру нафту, нічим не ризикуючи у випадку блокаді Ормузської протоки.
Як повідомлялось, у грудні 2011 року у Перській затоці почалося чергове протистояння Ірану та США.
Про намір перекрити протоку в разі введення проти Ірану санкцій, пов'язаних з експортом нафти, заявив 27 грудня іранський віце-президент Мохаммад Реза Рахімі.
28 грудня такий план підтвердив командувач військово-морським флотом адмірал Ірану Хабіболлу Сайярі.
У відповідь , командування 5-го флоту США, що базується в районі Перської затоки, заявило, що не допустить блокування Іраном морського нафтового транзиту через Ормузську протоку.
За даними американського Управління енергетичної інформації, 2009 року через Ормузьку протоку поставили близько третини всієї нафти, яку транспортують танкерами. Якщо Ормузьку протоку, яка поєднує Перську затоку з Оманською затокою і далі з Аравійським морем і Індійським океаном, перекриють, на світових ринках розпочнеться дефіцит нафти і, відповідно, зростання цін.