Будівельники наступають

ut.net.ua
13 Червня 2008, 00:00

 

 

 
 
Щойно секретарем Київради знову обрали соратника мера Черновецького Олеся Довгого, в місті поновилися зухвалі ущільнювальні забудови. В середу, 11 червня, жителі вул. Березняківської змушені були своїми тілами захищати сквер і дитячий майданчик. Є постраждалі – міліція виступила на боці забудовника й затримала близько десяти людей. Люди почали зводити барикади, щоб не пустити будівельну техніку. Зрозуміло, що це тільки перша ластівка. Після того, як мер здобув більшість у Київраді, варто очікувати нової навали рішень про забудову й нових сумнівних землевідведень. Промерська більшість має 62 депутати зі 120-ти. Навіть за умови застосування партіями імперативного мандата (тобто позбавлення депутатства неслухняних обранців) Черновецький зможе набрати потрібну більшість. До позачергових виборів становище мера було складнішим.
 
Цього разу більшість у Київраді складалася з фракцій Черновецького, Громадського активу Києва – у назві якого лише третє слово має відношення до дійсності – та Партії регіонів. До їхніх голосів приєднався один депутат від Блоку Володимира Литвина та три представники Блоку Миколи Катеринчука. Аби виглядати в очах громадськості «білим і пухнастим», Блок Катеринчука розіграв ціле шоу. На момент засідання Київради кількох нардепів Блоку зачинили в офісі Європейської партії, лідером якої є Катеринчук. Цілком можливо, саме цей «момент істини» стане кінцем райдужних політичних сподівань цього політика, який начебто намагався запобігти голосуванню трьох своїх депутатів, зачинивши їх у кімнаті. Очевидно, Катеринчук намагався показати, що він не був технологічним кандидатом Черновецького. До вівторка все ще можна було сперечатися, навіщо він пішов на вибори і скільки насправді відібрав голосів у Кличка або за які кошти йому вдалося розмістити стільки передвиборчої реклами.
 
Однак голосування трьох депутатів БК за кандидатуру Довгого остаточно ставить крапки над «і». Його пафосна заява – «В Київраді відбулася зрада Блоку Миколи Катеринчука», викликає лише роздратування. В принципі, не сталося нічого нового. Виборців, які повірили Катеринчукові, вкотре розвели красивими гаслами й продуманою передвиборчою кампанією. Можна проклинати «зрадників» до безкінечності, але така історія повторюватиметься щоразу, поки ми обиратимемо не конкретного депутата, а міфічні блоки й партії. З ініціативою повернутися до мажоритарної системи виборів на місцевому рівні нещодавно виступив і президент Ющенко |ТИЖДЕНЬ №16|. Та проминуло майже два місяці, й за правильною заявою не настало жодних дій, і наразі президент навіть не вніс до парламенту відповідного законопро- екту. Загалом, більшість ук раїнських політиків зацікавлені в збереженні нинішньої ситуації, коли, прикриваючись красивим ім’ям, можна продавати місця в списках і проводити до влади Бог знає кого. Красномовне свідчення: Тимошенко, Турчинов, регіонал Горбаль і той самий Катеринчук, які балотувалися на чолі списків до Київради, відмовилися від мандатів, а ухвалювати рішення делегували нікому не відомих осіб.