Будапешт уже видав паспорти мільйону угорців, які проживають за кордоном – Bloomberg

18 Грудня 2017, 17:17

Кількість етнічних угорців, які проживають за межами Угорщини і отримали громадянство цієї країни за спеціально розробленою Будапештом програмою, сягнула мільйона осіб. Про це пише Bloomberg.

За даними видання, яке цитує яке цитує Ліга.net, діаспора з угорськими паспортами, яка раніше вже продемонструвала повну лояльність прем'єр-міністру Угорщини Віктору Орбану, може знову забезпечити беззастережну перемогу його партії на майбутніх виборах.

Відзначається, що мільйонне за рахунком угорське громадянство днями було надане 36-річному сербському фермеру – угорцю за походженням. Ця програма була одним з перших законів, прийнятих парламентом Угорщини після повернення Орбана на прем'єрський пост в 2010 році.

Як зазначає видання, угорська діаспора, більшість представників якої проживають у країнах-сусідах Угорщини, на парламентських виборах 2014 року переважною більшістю голосів (більше 95%) підтримала чинного прем'єр-міністра і його правоцентристську партію Фідес. На відміну від громадян Угорщини, які залишили батьківщину і виїхали на Захід, етнічні угорці, які проживають за кордон і отримали громадянство, можуть голосувати по електронній пошті.

За даними Центрвиборчкому Угорщини, в 2014 році з 8,2 млн угорців з правом голосу майже 194 тисячі становили етнічні угорці, які проживають за кордоном.

Нагадаємо, чергові вибори до угорського парламенту заплановані на квітень 2018 року.

Також зазначимо, що 7 грудня 2017 року голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Будапешт вимагає розгорнути в Закарпатті постійну моніторингову місію ОБСЄ через "напруженість" у регіоні.