"Вода, товщиною до одного метра, стояла у районі майдану Боттяні і прилеглих до майдану Бем вулицях, бо через високий рівень води у Дунаї перевантажена каналізація неспроможна була відвести дощову воду", – сказав мер Будапешта.
Вода затопила також підвали, змістила автомобілі, у багатьох місцях довелося відключити електропостачання, припинився рух громадського транспорту.
Комунальна служба потужними насосами приступила до перекачування води до Дунаю, де рівень повеневих вод продовжує наростати.
За інформацією дирекції із захисту від катастроф Будапешта, причиною затоплення окремої території Будапешта (на правобережжі угорської столиці – ред.) став не прорив дамби на Дунаї, а "величезна маса води, що після проливного дощу потоком ринула з гори".
Нагадаємо, раніше рівень води в Дунаї в місті Корнойбург, що за декілька кілометрів від столиці Австрії, майже на 10 см перевищив показники, зафіксовані під час рекордної за останні сто років повені у 2002 році. Також Дунай перевищив історичний максимум в околицях столиці Словаччини.
У Чехії через паводок, спричинений затяжними дощами, від 3 червня оголосили надзвичайний стан.
На півдні та південному сході Німеччини також різко підвищився рівень води в Ельбі й Дунаї.
Від повеней в Австрії, Німеччині та Чехії загинули щонайменше 15 людей.
Синоптики передбачають, що значне підвищення рівня води у ряді річок Західної Європи може досягнути України наприкінці червня.