Будапешт озвучив умову розблокування зустрічей Україна-НАТО

25 Червня 2020, 13:53

Угорщина розблокує проведення засідань Україна-НАТО, коли Київ вирішить питання з освітою і правами угорської меншини. Про це на брифінгу у четвер, 25 червня, заявив угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто, передає «РБК-Україна».

                        

«Засідання Україна-НАТО буде розблоковано, як тільки будуть вирішені питання, пов'язані з утворенням і правами угорської меншини. Як тільки це буде забезпечено, ми зробимо все, щоб засідання на рівні міністрів могли проходити», – сказав Сійярто, додавши, що в найближчі тижні має відбутися зустріч комісії з питань нацменшин, під час якої мають визначити план з вирішення проблемних питань.

 

Нагадаємо, відносини Україна-Угорщина ускладнилися після ухвалення Верховною Радою закону «Про освіту», якими було розширено використання державної мови в шкільному навчанні. У вересні 2017 року Угорщина вирішила блокувати будь-яке подальше зближення України та ЄС, а також попередила Україну про можливі санкції в разі невідкликання закону про освіту.

 

30 жовтня 2019 року стало відомо, Угорщина заблокувала спільну заяву НАТО щодо України, оскільки пропозиції Будапешта були відхилені. У них зазначалося, що Україна повинна виконувати свої обов'язки щодо меншин відповідно до міжнародного права. Кілька пропозицій базувалися на принципах Ради Європи та ООН. Повідомлялося, що Угорщина «не готова жертвувати інтересами 150 тисяч етнічних угорців на Заході України заради геополітичних інтересів».

 

31 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна вже виконала шість із семи рекомендацій Венеціанської комісії щодо внесення змін до закону про освіту у питанні захисту національних меншин.

 

У лютому 2020 року Угорщина внесла пропозиції щодо закону про освіту – зокрема, щоб угорці, які проживають в Україні, вивчали державну мову без того, щоб кількість предметів українською мовою підвищувалася.

 

У березні Будапешт заявив, що Угорщина продовжить блокувати засідання Комісії Україна-НАТО на високому рівні, поки «права меншин в Україні не будуть відновлені».