Британським поліцейським для розгону заворушень можуть видати пластикові кулі

9 Серпня 2011, 19:23

Відзначається, що подібні кулі ніколи раніше не використовувалися в подібних цілях на території Великобританії.

Згідно із заявою поліції, кожен випадок застосування пластикових куль буде ретельно обгрунтовуватись.

За три дні протестів лондонська поліція, згідно з офіційними даними, заарештувала 525 осіб.

Двадцяти восьми затриманим пред'явлені звинувачення у зв'язку з підпалами і погромами, вчиненими в південній частині Лондона 8 серпня.

Зазначимо, сьогодні заворушення спалахнули в районі Вімблдон на півдні Лондона. Як розповіли очевидці, місцевий кінотеатр був евакуйований у зв'язку з "наближенням натовпу, озброєного битами". Кілька вітрин були побиті.

Влада закликала мешканців столиці не випускати своїх дітей на вулицю сьогодні ввечері. У деяких районах дитячі садки закрилися ще вдень.

Керівництво лондонської поліції заявило, що втручання армії не знадобиться. Востаннє військові патрулювали вулиці Лондона в 1919 році, коли поліцейські оголосили страйк.

Між тим стало відомо про першу жертву заворушень: від поранень у лікарні Кройдон помер 26-річний чоловік.

Місце, де загинув цей чоловік сьогодні відвідав прем’єр Великої Британії Девід Кемерон.

Після екстреного засідання уряду Кемерон назвав те, що відбувається "чистим криміналом", який "повинен бути повалений", і заявив, що цієї ночі кількість поліцейських на вулицях Лондона буде збільшено до 16 тисяч осіб.

Нагадаємо, хвиля насильства і грабежів, які почалися в Лондоні в минулу суботу, перекинулися на інші міста Британії, зокрема, Бірмінгем, Ліверпуль, Манчестер, Брістоль.