Британський публіцист: наївно думати, що інтернет дорівнює свободі

16 Травня 2014, 20:35

"Доволі наївно думати, що інтернет дорівнює свободі. Cтарі диктатури, якщо говорити про диктатури XX століття, намагалися контролювати низи суспільства, і для них інтернет, очевидно, є загрозою, бо це низинний спосіб надання інформації та медіа", – зауважив Померанцев.

Втім, додає публіцист, постмодерні диктатури ХХI століття, чи то Венесуела, чи Росія, чи Катар, набагато складніші.

"Вони не намагаються розгромити опозицію, а прагнуть грати всередині їхніх наративів і маніпулювати потім зсередини. Ось що відбувається в РФ, ось як діє Кремль протягом цих трьох-чотирьох років. Там набагато менше тиску згори вниз, ніж було в СРСР, поки що відносно вільний інтернет", – зазначає він.

"Мережею дуже легко маніпулювати зсередини. Це інструмент політичних технологій. Ви втягуєтеся в розмову людей у Facebook і починаєте нею маніпулювати. Це значно краще, ніж телевізор. Для всіх, хто працює на Константіна Рикова (власник деяких інтернет-ЗМІ в Росії. – Ред.), Владіслава Суркова (помічник президента РФ. – Ред.), Ґлєба Павловского (політолог. – Ред.), який, я думаю, все ще служить Кремлю, цього більш ніж достатньо. То мрія. Це ж неймовірно. Дуже наївно думати, що інтернет дорівнює свободі. Він набагато більше є інструментом маніпуляції", – переконаний Померанцев.

Повний текст інтерв'ю з британським публіцистом читайте у №20 "Українського тижня".