Британський професор: Україна має зосередитися на енергоефективності

4 Березня 2016, 12:55

Україна має зосередитися на енергоефективності, адже це набагато дешевше, ніж розвивати альтернативні джерела енергії. Таку думку в інтерв’ю «Тижню» висловив професор Алан Райлі, британський юрист та експерт з енергетичних питань та ринкової конкуренції.

«Є багато цікавих варіантів того, що Україна могла б зробити (щодо розвитку альтернативних джерел енергії ред.). Головне — не робити помилки, які зробили в Європі. У ЄС з великим ентузіазмом ставляться до відновлюваних джерел енергії, і тому ми створили систему ціноутворення, у якій забагато державних субсидій. З огляду на той факт, що Україна не має багато грошей прямо зараз, це, мабуть, не варіант. Ви повинні натомість зосередитися на енергоефективності. Це набагато дешевше, ніж розвивати альтернативні джерела енергії», — сказав він.

Він також зазначив, що Україна могла б допомогти ЄС розвивати енергетичну безпеку. Наприклад, можна було б організувати транспортування газу з Європи в українську мережу, а потім створити зворотний потік його в газопровідну мережу Балкан. Інший вимір — приміщення для зберігання енергоносіїв. Складські приміщення в Західній Україні мають обсяг близько 32 млрд кубометрів, і вони можуть бути модернізовані, аби вміщувати до 50 млрд кубометрів. Це б значно поліпшило шанси України стати центром торгівлі енергоносіями, особливо якщо лібералізувати енергетичний ринок і не використовувати російський газ.