Британський прем’єр бойкотуватиме парад 9 травня у Москві

12 Березня 2015, 15:24

Прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон не братиме участі в урочистих заходах з нагоди 70-річчя закінчення Другої світової війни, заплановані на 9 травня у Москві. Про це повідомило британське видання The Telegraph з посиланням на прес-службу прем'єра.

Згідно з повідомленням, відповідне рішення Кемерон прийняв на знак протесту проти вторгнення РФ в Україну та анексію Криму.

“Це незвично для Даунінг-стріт (резиденції прем'єра Британії — ред.) – відхиляти запрошення аж так завчасно, зокрема, зважаючи на те, що подія відбудеться одразу після загальних виборів 7 травня. Крім того, незвично для Даунінг-стріт заявляти про політичні мотиви відсутності прем'єр-міністра на події”, – пише The Telegraph.

Також повідомляється, що на знак протесту проти агресії РФ в Україні Британія призупинила зустрічі на міністерському рівні між представниками британського уряду та їхніми російськими колегами.

Речник заступника прем'єр-міністра заявив, що у випадку необхідності для взаємодії з російськими посадовцями будуть формувати переговорні групи нижчого рівня.

Нагадаємо, раніше Польща та країни Балтії відхилили запрошення Путіна. Крім того, в урочистостях не братимуть участі президент США Барак Обама, канцлер Німеччини Ангела Меркель та французький лідер Франсуа Олланд. Єдиним з європейських політиків, які підтвердили участь у заході наразі є президент Чехії Мілош Земан. 

Крім того, на параді буде присутнім лідер лідер КНДР Кім Чен Ин