На думку професора Дейвіса, суперечки щодо визнання чи невизнання подій на Волині геноцидом поляків є непотрібними.
«Я вважаю, що цю ситуацію потрібно аналізувати з кількох точок зору одночасно: винищення на Волині та Галичині. Адже масові вбивства охопили не саму тільки Волинь і є частиною більшої проблеми. Неправда, що жертвами вбивств і винищень були тільки поляки. Також слід поєднати те, що робилося на Волині і Східній Галичині, з тим, що відбувалося після війни, тобто операцією "Вісла" – етнічними чистками, які проводив польський уряд проти невинних українців», – вважає історик.
Він наголосив, що не можна дозволяти, щоб одна сторона називала себе єдиною жертвою і рухатися далі в напрямку запровадження терміну «геноцид».
«Очевидно, поляки були жертвами. Це більше, ніж нищення – це етнічна чистка, метою якої було зайняття земель Західної України українцями. На початку Другої світової війни ці землі були багатонаціональними — були поляки, були українці, були євреї. Кожна з тих груп пережила страхіття. Не можна виокремлювати однієї з них і говорити тільки про її кривди», – пояснив Дейвіс.
Британський професор також звернув увагу польським журналістам, що Українська повстанська армія не лише вбивала поляків.
«УПА мала блискучі сторінки своєї історії. Не визнавала ні Гітлера, ні Сталіна і намагалася воювати на кожному з обох фронтів. Війна розпалила насильство з обох сторін. Так, як не всі українці, так не всі солдати УПА відповідальні за злочин. І не тільки поляки є жертвами», вважає британський історик.
Читайте також: Виклик «Волині»
Як повідомлялось, 11 квітня в сеймі Польщі був зареєстрований проект постанови про визнання ОУН і УПА злочинними організаціями, котрі скоїли геноцид щодо польського населення Східних Кресів в 1939-1947 роках. Проектом постанови пропонується визнати Організацію українських націоналістів, Українську повстанську армію, "СС-Галичина" і українську поліцію на німецькій службі злочинними організаціями.
У МЗС України заявили, що можливе рішення польського Сейму про визнання ОУН-УПА злочинними організаціями не відповідатиме високому рівню стратегічних відносин між двома країнами.
Співголова Польсько-українського форуму партнерства Павел Залевський заявив, що радикалізація позицій із польської та української сторони щодо Волинської трагедію шкодить примиренню країн.
Читайте також: Чи заспіває польський Сейм голосом КГБ/ФСБ?