Про це він сказав під час зустрічі «Розвиток нових міст та децентралізація міського управління у Великобританії», організованій журналом «Український тиждень», Британською радою в Україні та книгарнею «Є» у рамках проекту «Європейський досвід: Сполучене королівство».
«Якщо хтось живе за високим парканом – це не є правильно. Якщо хтось хоче збудувати собі фортецю у місті – це не є правильно. У Лондоні, наприклад, на одній вулиці чудово живуть і багаті, і бідні» – відзначив експерт.
Оцінюючи Київ, Кріс Мюррей наголосив, що українська столиця має культурну спадщину світового рівня. І саме це має об’єднувати людей у мегаполісі.
«Рецепт успіху будь-якого великого міста криється у двох речах: перша – це однакове бачення майбутнього міста, чи то у таксиста, чи то у політика;друге – у кожного великого міста має бути своя, самобутня і сильна культура, що згуртує навколо себе громаду» – вважає експерт.
За словами Мюррея, аби децентралізувати міське самоуправління, необхідно чотири речі: співпраця місцевих інвесторів, виставлення національним урядом пріоритетів, створення локальних, дієздатних політичних механізмів та розробка інтегративного підходу до виконання рішень.
Також, іноземний фахівець наголошує, що між різними містами не має бути конкуренції. Мегаполіси повинні співпрацювати одне з одним та обмінюватися досвідом.
Кріс Мюррей – британський фахівець з питань міського планування, регенерації, управління та культурної і громадської політики сучасних міст. Він є директором асоціації Core Cities, що об’єднує вісім адміністративних центрів Британії та займається вирішенням проблем у сфері культури, зайнятості, транспорту та зв’язку тощо.