Британський експерт: Децентралізація в Україні відволікатиме від побудови сильної об’єднавчої влади

5 Червня 2015, 23:59

Спільний тиск міжнародної спільноти на українську владу щодо стрімкої реалізації децентралізаційної реформи (давно назрілої, як вважають іноземці) є невтішно стандартною реакцією у вигляді готового рішення на складну проблему розвитку країни. Про в "Українському тижні" пише Дункан Ляйхт, британський економіст, який від 1993 року в Росії, а від 2000-го року в Україні консультував із питань місцевого самоврядування та регіонального розвитку.

"А ще він (тиск – ред.) відображає неправильне розуміння коренів протесту на Майдані. Причини нинішньої кризи в Україні не стільки в міжрегіональному напруженні через майбутню ідентичність держави як східно- чи західноорієнтованої, скільки в комплексній неспроможності вирішити проблему криміналітету в самому серці влади за покоління після здобуття Україною незалежності. Спонтанний вибух масових протестів на київському Майдані у грудні 2013 року, як і Помаранчеву революцію, спровокувало не абстрактне й небажане питання того, з ким майбутнє України: ЄС чи Росією. Насамперед то був вираз колективного гніву через жахливе управління країною за останніх 20 років – проблема, яка позначилася на щоденному житті всіх українців і кожного регіону, на Сході чи Заході", – вважає Ляйхт.

"Децентралізація, хоч би яка корисна вона була в довгостроковій перспективі, зараз швидше за все стане фактором, що відволікатиме від невідкладного завдання – побудови сильної об’єднавчої влади, яка покаже, що здатна відремонтувати фізичний та інституційний фундамент країни, який довго перебував на межі колапсу, а відтак здобути довіру українського народу. А в гіршому разі наслідки цього процесу взагалі виявляться протилежними", – переконаний економіст.

Детальніше читайте у матеріалі "Не те вирішення не тієї проблеми" в черговому номері журналу «Український тиждень»