За словами автора, аншлагу на презентації не спостерігалося.
“Більшість українських промовців намагалися виступати англійською, вони ілюстрували виступи барвистими графіками, таблицями та фотографіями. Але перше, що кидалося в очі, – це чимало порожніх крісел у місцях, де мали би сидіти гості – потенційні інвестори. Аншлагу не було”, – зазначає Цюпин.
Українцям пощастило мати такого солідного партнера і господаря першої презентації, як ЄБРР, але самі представники європейського банку були змушені зауважити, що привезені з Києва презентації були трохи сирі.
«Без техніко-економічних обґрунтувань (яких більшість українських проектів ще не мають) важко говорити, хто конкретно міг би бути інвестором», – сказав директор ЄБРР в Україні Андре Куусвек.
Тим часом, як зазначає автор, найпомітнішою ознакою першої української інвестиційної презентації став брак запитань. Тобто, коли після виступу чергового українського керівника проекту залу запрошували звертатися за уточненнями, у відповідь найчастіше було чутно лише ввічливе шурхотіння паперів. Ситуацію рятували модератори, які виступали зі своїми запитаннями.
За даними автора, керівник Дерагентства з інвестицій Владислав Каськів замахнувся на залучення як мінімум $7,5 млрд інвестицій, але у перспективі «думаю, що ми вийдемо на рівень $10 млрд».
Водночас, українським журналістам вдалося встановити вартість усього світового турне, яке, за неофіційними даними, обійдеться у 12 млн грн.
Детальніше читайте у матеріалі “Українське інвестиційне шоу в Лондоні не мало успіху”.