Британія звинуватила РФ в приховуванні даних щодо хімзброї

13 Березня 2018, 18:00

Постійний представник Великої Британії при Організації по забороні хімічної зброї Пітер Вілсон заявив, що РФ приховала частину даних про запаси нервово-паралітичної речовини, якою отруїли екс-розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку. Про це у вівторок, 13 березня, повідомляє Reuters.

 

За словами Вілсона, Росія, яка "стверджує, що знищила всю свою хімічну зброю під наглядом ОЗХЗ в минулому році", протягом багатьох років відмовлялася повністю розкрити свою програму щодо хімічної зброї.

 

Нагадаємо, 5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії. 

 

Зокрема раніше британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль. Спецслужба Росії використала сильнодіючий синтетичний наркотик фентаніл, дія якого значно сильніше за дію героїну, під час штурму захопленого терористами театрального центру в Москві на Дубровці в 2002 році.

 

Згодом стало відомо, що прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей, виступаючи перед депутатами Палати громад, повідомила про високу вірогідність причетності Росії до замаху на колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочку.