«Якщо лідери опозиції, засуджені внаслідок проведення недосконалих судових процесів, будуть звільнені й зможуть брати участь у політичній діяльності, що свідчитиме про серйозність намірів України щодо захисту і розвитку демократії, то двері до підписання і ратифікації угоди про асоціацію й угоди про глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі будуть відкриті», – цитується в повідомленні промова посла Великої Британії Лі Тернера перед представниками Донецької торгово-промислової палати і Британсько-української торговельної палати в Донецьку з нагоди дня пам'яті його засновника, валлійця Джона Х'юза.
Зі слів посла, події, що відбувалися в Україні протягом останніх 6 місяців, і, зокрема, арешт лідерів опозиції, виходять за рамки демократичних норм.
«Саме тому Об'єднане Королівство й інші країни-члени ЄС чітко заявили про те, що, якщо опозиційні лідери, заарештовані внаслідок проведення недосконалих судових процесів, не будуть звільнені і якщо вони не зможуть брати участь у політичній діяльності, то навряд чи країни-члени ЄС підпишуть і ратифікують угоду про асоціацію й угоду про глибоку і всеосяжну зону вільної торгівлі», – зазначив Тернер.
При цьому посол наголосив, що у разі провалу підписання зазначених угод Україна не зможе отримати дуже великі переваги.
«Це стане для України катастрофою. Замість того, щоб стати на прямий шлях до глибшої євроінтеграції, країна піддасться ризику опинитися в сірій зоні між ЄС і Радянським Союзом», – заявив британський дипломат.
На його думку, угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з ЄС відкривають найкращий із усіх можливих довгострокових шляхів до реформування і збагачення України.
Як повідомлялось, з 5 серпня 2011 року під арештом перебуває колишній прем'єр-міністр, лідер партії «Всеукраїнське об'єднання «Батьківщина» Юлія Тимошенко, з 26 грудня 2010 року – її соратник, лідер громадського руху «Народна Самооборона», колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.
Їм інкримінують посадові злочини.
Нагадаємо, 1 грудня у резолюції Європейський парламент закликав українську владу забезпечити реалізацію прав екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко та інших опозиційних лідерів брати участь у політичному процесі, в тому числі і в майбутніх виборах.
Крім цього, США і ЄС закликали владу України дотримуватися зобов'язань у сфері судочинства, а також дозволити лідерам опозиції взяти участь у виборах наступного року.