Велика Британія запропонує Євросоюзу "тимчасовий митний союз" на перехідний період після Brexit. Про це йдеться у документі з викладенням позиції уряду, який офіційно опублікують пізніше у вівторок, 15 серпня, передає ВВС Україна.
У документі зазначено, що Британія з березня 2019 року, коли завершується термін переговорів про Brexit, запропонує встановити "тимчасовий митний союз". У рамках цього утворення торгівля з ЄС триватиме на колишніх умовах, але Лондон зможе почати торговельні переговори з країнами, які не входять до Євросоюзу, на що зараз, залишаючись його членом, він не має права.
Країни, що входять до митного союзу, не обкладають податками на експорт та імпорт постачальників товарів і послуг на території усіх країн союзу. Також вони зрівнюють тарифи на товари і послуги, що імпортують з-поза меж ЄС або експортують за його кордони.
Після закінчення періоду тимчасового митного союзу за взаємною домовленістю або встановлять новий митний кордон з ЄС – при цьому в британському уряді наголошують, що прагнуть максимально спростити оформлення вантажів, – або сторони укладуть нове "партнерство" взагалі без митного кордону.
Однак у ЄС з цих планів поки що нічого не обговорювали.
Раніше в уряді Великої Британії виступили зі спільною декларацією і заявили, що вихід із ЄС буде повним, а перехідний період – обмеженим за часом.
Як повідомлялось, уряд Великої Британії розробив план законопроекту, який надає правові повноваження накладати санкції після виходу країни з Європейського Союзу.
17 липня Велика Британія і ЄС розпочали перший раунд переговорів щодо Brexit.
Нагадаємо, що 24 червня 2016 року Велика Британія проголосувала за вихід із Євросоюзу (Brexit). 13 липня 2017 року у Великій Британії опублікували текст законопроекту щодо Brexit, який неофіційно назвали «Великий закон про скасування».
Крім того, у ЄС висловили невдоволення правами своїх громадян у Великій Британії після Brexit, заявивши, що між сторонами зберігаються значні розбіжності з питання прав громадян ЄС, які проживають в Британії.