Британія заявляє, що коаліція знищила авіацію Каддафі

23 Березня 2011, 19:16

За словами представника командування британськими військами, які беруть участь у військовій операції проти сил Муаммара Каддафі, система ППО і різні об'єкти, призначені для керування військовими силами, настільки пошкоджено, що сили коаліції можуть практично вільно вести бойові дії на території Лівії.

При цьому Багвелл зазначив, що коаліція не знижує ступінь тиску на збройні сили Лівії.

Напередодні США повідомили, що передадуть командування військовою операцією протягом декількох днів і суперечки щодо майбутньої ролі НАТО не будуть цьому на заваді.

Нагадаємо, операція «Одіссея. Світанок» почалася 19 березня після ухвалення резолюції Радбезом ООН, що передбачає можливі бойові дії без застосування наземних сил. У військовій операції беруть участь Франції, Великобританія, США, Іспанія, Італія і Канада.

За даними коаліції, в результаті ударів була виведена з ладу система ППО країни, а також інші військові об'єкти. Лівійські офіційні ЗМІ повідомляють, що коаліція завдала ударів по цивільних об'єктах у великих містах, зокрема, Тріполі, Бенгазі і Зувара, і нафтосховищах в районі Місрати, в результаті чого загинули мирні громадяни.