Британія видала європейський ордер на арешт підозрюваних росіян в отруєнні Скріпалів

5 Вересня 2018, 16:18

Уряд Великої Британії не звертатиметься до Росії із запитом про екстрадицію підозрюваних до отруєння колишнього розвідника Сєргєя Скріпаля та його дочки Юлії у Солсбері. Про це заявила британський прем'єр-міністр Тереза Мей під час виступу у парламенті, повідомляє телеканал Sky News.

 

За її словами, Лондон видав європейський ордер на арешт підозрюваних.

 

Водночас вона відзначила, що Британія незабаром видасть "червону картку" Інтерполу.

 

"Як ми знаємо зі справи Алєксандра Літвінєнка, будь-який формальний запит до РФ буде марним. Однак якщо вона (підозрювані, – Ред.) коли-небудь виїдуть з Росії, ми зробимо всі можливі кроки для їхнього затримання, екстрадиції, аби вони постали перед правосуддям у  Британії", – зауважила вона.

 

Раніше Мей заявила, що росіяни  Алєксандр Пєтров та Руслан Боширов, яких британські прокурори вважають причетними до отруєння Скріпалів , є офіцерами ГРУ РФ. За її словами,  близько 250 детективів дослідили 11 000 годин відеоматеріалів з камер спостереження, щоб виявити нападників.

 

Так,  у Британії прокурори повідомили, що вважають причетними до отруєння Скріпаля та його дочки Юлії двох громадян Росії, а саме – Алєксандра Пєтрова та Руслана Боширова.  Так, слідство вважає, що підозрювані могли в'їхати на територію Британії не під справжніми іменами.

 

Кореспондент ВВС Деніел Сенфорд заявив, що підозрювані потрапили на запис камери спостереження "безпосередньо перед" отруєнням в Солсбері.

 

Згодом британська поліція показала маршрут підозрюваних росіян з камер спостереження.

 

Нагадаємо, 18 травня  колишнього шпигуна Сєргєя Скріпаля, якого отруїли у британському місті Солсбері, виписали з лікарні. 9 квітня виписали з лікарні його дочку Юлію Скріпаль.

 

5 березня у Великій Британії, у графстві Вілтшир, 66-річний громадянин Росії Сєргєй Скріпаль потрапив з важким отруєнням до лікарні. Разом з ним була його донька. Відомо, що Скріпаль є колишнім російськими шпигуном, який був засуджений в Росії за шпигунство на користь Британії. Голова міжнародного комітету палати громад Том Тугендхат заявив, що отруєння колишнього російського шпигуна Сєргєя Скріпаля містить всі ознаки причетності Росії.

 

Також британське видання The Guardian повідомило, що слідство з розслідування інциденту з російським агентом Скріпалем і його дочкою в Солсбері вважає, що для їхнього отруєння був використаний нервово-паралітичний газ. Крім того, стало відомо, що Федеральна служба безпеки РФ раніше використовувала речовину, якою був отруєний колишній російський шпигун Сєргєй Скріпаль.