Велика Британія та Сполучені Штати Америки виступили за розширення можливостей Організації із заборони хімічної зброї, щоб надати їй можливість встановлювати тих, хто стоїть за хіматаками. Про це в середу, 27 червня, повідомляє Радіо Свобода.
Зокрема, міністр закордонних справ Британії Борис Джонсон заявив, що всі країни сподівалися, що хімічна зброя більше не буде застосовуватися.
"Але трагічна реальність полягає в тому, що хімічна зброя використовувалася і використовується знову і знову", – наголосив він.
Як зазначається, за відсутності будь-якого механізму для визначення того, хто стоїть за такими атаками, Британія запропонувала, щоб ОЗХЗ була уповноважена здійснювати такі дії.
Водночас відповідна позиція викликала різку критику з боку Росії і Сирії, вони стверджують, що не повинно бути ніяких змін у мандаті ОЗХЗ.
Очікується, що ОЗХЗ незабаром оприлюднить звіт про напад із застосуванням зарину і хлору в квітні в сирійському місті Дума, під час якого загинули 40 людей. Медики і правозахисники звинувачують в нападі уряд президента Башара Асада.
Як повідомлялося, у ніч на 8 квітня на лікарню сирійського міста Дума, яке розташоване у районі Східної Гути, впала так звана "хлорна бомба", від якої щонайменше 1000 цивільних постраждали від задухи та 150 загинули. Зокрема, відповідальність за хімічні напади приписують режиму Асада та його прибічниками, а саме Росії та Ірану.