У британській столиці відбулося весілля принца Вільяма і Кетрін Міддлтон.
До торжества королева Єлизавета II подарувала молодятам титули Їх Королівської Високості герцога і герцогині Кембриджських.
За попередніми підрахунками експертів за подією стежило близько 2 млрд. глядачів, а висвітлювали подію – більше 8 500 журналістів. На королівське весілля запрошено 1900 осіб.
Загалом, для охорони порядку під час церемонії було залучено понад 5 тисяч полісменів. Їхнім основним завданням став захист весільної процесії від ірландських терористів, мусульманських екстремістів, анти-монархістів, протестувальників та хуліганів.
Для святкування весілля принца Вільяма та його нареченої Кейт на вулиці вийшли мільйони британців.
Заохочені заявою прем’єра Дейвіда Камерона місцеві уряди як в Англії, так і в Уельсі закрили дороги та перекрили вулиці для проведення масових гулянь. Загалом по всій Великобританії заплановано понад 11 тисяч заходів з нагоди святкування.
Економіка Великобританії розраховує отримати надходження до державної скарбниці від весілля. Кошти, які британці витратять на купівлю сувенірів, напоїв та їжі під час святкування, за прогнозами досягнуть 160 – 240 млн фунтів.
Найбільше виграють паби, розташовані поблизу маршруту королівської челяді. Додаткові 900 млн фунтів очікують отримати від приїзду іноземних туристів.
Отримати прибутки від події у Британській монархії мають намір не лише британці та країни, які колись належали чи й досі належать британській короні, але й сусідні держави.
Так, зокрема у Франції, яка протягом століть антагоністично ставилася до сусіднього королівства, такі популярні французькі видання як Point de Vue та Le Figaro з нагоди королівського весілля очікують збільшити тираж та продати понад 750 тисяч примірників.
Одночасно з прибутками, урочистість потягне за собою і витрати. Як повідомлялося, економіка Британії може болісно пережити королівське весілля, яке коштуватиме британцям 6 млн фунтів.
Спілка підприємців оцінює втрати від довгого вікенду в розмірі 10 млрд фунтів, більш консервативний уряд – у сумі 6 млрд.
Сама урочистість теж обійдеться не дешево. Експерти оцінюють вартість бенкету, декорації та інших витрат для королівської сім’ї та сім’ї нареченої у розмірі 30-40 млн фунтів.
За останніми даними польського видання Rzeczpospolita ці цифри занижені. Багато британців взяли триденну відпустку за власний рахунок таким чином влаштовуючи собі безперервний дев’ятиденний відпочинок в період між Великоднем та урочистостями.
Відповідно, загальні витрати країни, включаючи зупинку виробництва та надання послуг через додаткові вихідні дні, а також витрати на додаткові заходи безпеки, складуть близько 20 млрд фунтів.
Цікаво, що після останніх масових гулянь на честь Нового року 2011 країна уже понесла збитків у розмірів 302 млн фунтів. Тоді понад 2 млн британців не вийшли на роботу через погане самопочуття та «застуду». Така «епідемія» вразила більше 6% від всієї робочої сили Великобританії.