Британія може оголосити воєнний стан, щоб уникнути хаосу після Brexit

27 Січня 2019, 14:40

Британія у разі неупорядкованого Brexit може ввести воєнний стан для запобігання хаосу в країні. Про це у неділю, 27 січня, повідомляє газета "The Sunday Times".

 

Наразі в уряді Сполученого Королівства обговорюється доцільність застосування в такому разі Акта про надзвичайні ситуації від 2004 року, який дозволяє вводити комендантську годину, здійснювати конфіскацію майна, обмежувати свободу пересувань і задіяти збройні сили для придушення заворушень. Уряд в подібних обставинах може отримати право вносити поправки в будь-яке законодавство за винятком Акта про права людини.

 

За словами співрозмовника видання, планувальники в якості моделі порушення порядку розглядають ситуацію, що виникла через збої, викликані виверженням вулкана в Ісландії в 2010 році.

 

Також газета повідомляє, що уряд в Лондоні домагається продовження годин роботи для парламентарів, щоб дати їм можливість завершити розробку законодавства щодо Brexit до виходу Британії зі складу Європейського союзу.

 

Як повідомляли, Велика Британія зобов'язана виплатити компенсацію за Brexit, навіть якщо країна вийде з Європейського Союзу без угоди.

 

15 січня британський парламент проголосував проти угоди Мей щодо виходу країни з ЄС. Зокрема, за угоду проголосували  202 парламентарі, а проти – 432.