«На кінець 2013 року – початок 2014 року університет має значну кредиторську заборгованість. Звідки вона взялася, профком не розуміє, адже в університеті не проводилися ні значні ремонті роботи, які б могли вартувати таких грошей, ні якісь інші роботи, які б могли призвести до заборгованості. За припущенням профкому, кредиторська заборгованість може бути або наслідком неефективного управління університетом, або наслідком привласненням бюджетних коштів, але довести це не можливо, оскільки профком університету не допускають до представницьких органів університету та робочих комісій», – розповів Бригинець.
Серед відомих фактів розкрадання університетських коштів профком називає те, що ректор університету, користуючись своїм впливом у Донецьку і зв′язками з посадовими особами різноманітних органів, прикриває діяння посадових осіб університету.
«Один з них, за словами членів профкому, страхував студентів без їх відома на значні суми та багато років допускав користування бюджетними коштами без казначейського обслуговування, тим самим допускаючи їх розкрадання за різноманітними схемами. Крім того, кошти університету використовувалися для надання безвідсоткових позик вузькому колу осіб, які лишилися на посадах та беруть участь в управлінні університетом», – повідомив Бригинець.
Депутат звернувся до Міністра освіти і науки України з проханням в межах компетенції провести перевірку вищенаведених фактів щодо розкрадання бюджетних коштів та державного майна та вжити заходів з метою відшкодування незаконних витрат державних ресурсів. А також до Генпрокуратури з проханням розібратися з утиском і позбавленням прав однієї з профспілкових організацій Донецького національного університету.