Бригинець: президентський вертолітний майданчик може зруйнуватися через зсув схилів Дніпра

15 Травня 2012, 07:24

За словами депутата, про загрозу стало відомо під час засідання тимчасової контрольної комісії Київради щодо вивчення ситуації, яка склалася навколо забудови Паркової алеї та Дніпровських схилів у Києві.

Експерти, присутні на засіданні – головний геолог-начальник геологічного відділу Публічного акціонерного товариства «Спеціалізоване управління протизсувних підземних робіт» Василь Боковий та старший науковий співробітник Інституту геології НАН України Вадим Рибін – повідомили, що для руйнування об’єкту чи суттєвого його пошкодження достатньо зсуву опор вертолітного майданчика на 15 см. А оскільки процес сповзання ґрунтів схилів є безперервним і його неможливо зупинити жодними технічними засобами, трагедія може статись будь-коли.

Експерти зазначили, що найближчі тверді породи схилів знаходяться на глибині 350-400 метрів від поверхні, тому жодні сваї будь-якого заглиблення не врятують споруду від деформування. Непоправної шкоди процесу зсувів також завдало обрізання коріння дерев, які тримали схил.

Як наголосили експерти, специфіка структури дніпровських схилів, які складаються із піску, льосу, глини та ґрунту з підземними річками, не дозволяє будувати на них жодних масивних споруд ближче, ніж на відстані 40-50 м від краю схилу.

Депутат повідомив, що на сьогодні кількість зсувонебезпечних зон в Києві сягає 4 тис. га землі.

Нагадаємо, Державне управління справами 10 травня уклало угоду з ДАП «Україна» на перевезення пасажирів авіаційним транспортом з квітня по грудень 2012 року на 31,70 млн грн. З них половина суми відведена на авіаперевезення гелікоптером, – 18311,029 тис. грн., з ПДВ.