Міхалок обрав другий варіант, і буквально за кілька днів стало відомо, що він вже створив новий гурт під назвою Brutto. Своє реноме людини, яка не боїться експериментувати з новими форматами та дуже чітко відчуває суспільні настрої, він в черговий раз підтвердив на всі сто. А настрої зараз, чого гріха таїти, в суспільстві досить брутальні. Ще кілька років тому експерти, зокрема, легендарний Олег «Мох» Гнатів, продюсер «Перкалаби», обіцяли вибух протестної рок-музики. І цей вибух якраз зараз й формується. Сергій Міхалок чи не першим відчув цей тренд, ба більше – був одним з його фундаторів, а в нинішньому колективі доводить справу до логічного втілення. Здається, саме цього надлишкового молодіжного драйву та тестостерону йому не вистачало зі старою командою, саме цього він прагнув, намагаючись остаточно звільнитися від тягаря колишньої слави поп-клоуна, хай навіть такого, який перекувався. Це «брутто» виривалося з Міхалка останні років 7, після переродження «Ляпісу», починаючи з альбому «Капітал» 2007-го року. Нарешті, вирвалося.
Отже, Brutto в кращих традиціях ляпіс-буфонади, самі себе позиціонують наступним чином: «Бригада революционного угара и творческого отпора имени Орнеллы Мутти. Стиль art-brut, хит-кор, панковский пауэр-лифтинг для детей и сумасшедших! Мы музыкальный найк и поэтическая ИКЕА. Простота! Гарантия! Качество! Нам некогда писать заумные тексты и делать сложные аранжировки».
Якщо ж казати серйозно, то команда складається з шістьох людей, хоча на сцені постійно присутня ціла ватага в 8-9, при чому, саме музикантів (барабанщик, бас-гітарист, гітарист, клавішник) четверо, й 3-4 вокалістів. Басист та барабанщик пішли з Міхалком з «Ляпісу». Всі є активними спортсменами, а один з співвокалістів Віталій Гурков навіть є десятикратним діючим чемпіоном світу з тайського боксу. Саме спорт як підхід до життя є однією з головних тематик нового проекту Міхалка. Якщо в «ляпісах» в останні роки він співав про необхідність боротьби з системою та філософськи осмислював це у супроводі веселого ска-панку, то тепер, в Brutto співак відчутно побрутальнішав та опростився.
Музика стала ще більш лаконічною, чистим гітарним драйвом, таким собі панк-кором майже без нальоту якихось прикрас чи зайвого мелодизму, явно відчувається бажання відмовитися від усіх музичних засобів часів «Ляпісу», тобто, духової секції, грайливості тощо. Тексти – максимально агітаційні, «слоганоподібні», вихолощені від будь-яких метафор чи складних фраз, трьома мовами (російська, білоруська, англійська). Наприклад: «Лучшие друзья мужчины в мире – красивые, надежные, чугунные гири» або «Регби, регби, регби, мяч схватил – вперед беги, регби, регби, регби, стоят друзья – лежат враги». Якщо в «Ляпісі» Міхалок виступав скоріше в ролі розвінчувала авторитетів, то тепер він бажає стати таким собі Маяковським від музики, граючим тренером, що проповідує здоровий спосіб життя, відмову від пластмасово-штучного світу та просту чоловічу дружбу.
Brutto, попри свою достатньо чітку субкультурну спрямованість в бік спортсменів та навколофутбольників, саме зараз має шанс завоювати набагато більш широку аудиторію. Адже Міхалок з колегами впроваджує культ сили – фізичної, моральної, духовної, якої так прагне зараз все змучене непевністю суспільство. Він закликає: «Будзь смелым», а ще двоє вокалістів – здоровенних накачаних хлопців, які лудженими горлянками роблять з кожному приспіву бойовик, захоплюють навіть тих, хто є байдужим до панк-року як музичного стилю. Ба навіть поціновувачів музичної альтернативи – так, Brutto не грає нічого нового, але їх сила – в силі, яка буквально змітає з твого мозку будь-які прояви слабкості, нерішучості, ліні тощо.
Їх привабливість й в тому, що команда абсолютно не женеться за музичною якістю – професіональних музикантів в команді десь половина, а ті ж таки вокалісти-спортсмени ніби знімають дистанцію між артистами і слухачами, показуючи, що «пацани, ми такі ж як ви, качаємося, співаємо, розважаємося». Це – дуже правильна позиція в умовах, коли слухач явно втомився від старих форматів «недосяжних суперзірок», й бажає простої, «падаючої на вухо» музики зі зрозумілим, максимально зрозумілим меседжем. А якщо враховувати ще й виняткову працелюбність колективу (за 3 місяці існування команда вже встигла випустити 5 синглів та 7 відеокліпів), то перспективи стати іконою рок-альтернативи у колективу цілком певні.
Цікаво й те, що, судячи з розмов з командою Brutto, хлопці планують зробити Україну базовим майданчиком. Й через те, що тут справді вільніше дихається, особливо у порівнянні з рідною Білоруссю чи Росією, де нерідко просто забороняють їх концерти, так і через перспективність українського музичного ринку. Так, вже в лютому починається великий тур нашою країною, протягом якого вони планують об’їхати 27 міст.