Броня від діаспори. Сили територіальної оборони отримали британську бронетехніку (Фоторепортаж)

12 Вересня 2023, 07:27

Світовий Конгрес Українців передав Силам територіальної оборони ЗСУ партію гусеничних бронетранспортерів та відремонтованих на кошти благодійників вантажівок.

15 БТРів – 13 FV432, один CVRT Stormer та один CVRT Shielder – закупили у Великій Британії на пожертви, зібрані українцями з цілого світу. Машини в хорошому стані. Перед відправленням на фронт їх додатково обладнають приладами нічного бачення від українського виробника.

Гусеничний бронетранспортер FV432 має герметизований броньований корпус, який забезпечує захист від куль і уламків снарядів. Екіпаж машини складається з двох людей. Попри невеликі габарити, у бронетранспортері передбачено 10 десантних місць. БТР FV432 також можна використовувати як: командирську машину, швидку допомогу, вантажний транспортер та машину зв’язку.

«До цього часу у нас було 25 броньованих гусеничних машин від Світового Конгресу Українців, сьогодні отримали ще 15. Тож загалом вже маємо 40 переданих бронетранспортерів, – зазначив генерал-майор Ігор Танцюра, Командувач Сил територіальної оборони України. – Ці машини будуть виконувати завдання з переміщення особового складу до переднього краю, доставки вантажів, транспортування поранених і забезпечення їх надійного захисту під час переміщення. А також інші бойові завдання».

Крім того, захисникам для фронту передали 10 відновлених повнопривідних вантажівок ГАЗ-66 та 2 багатоцільових броньованих тягачі МТ-ЛБ. Загалом 11 вересня Сили ТрО ЗСУ отримали від СКУ 27 машин загальною вартістю 68 мільйонів гривень.

Співпраця Світового Конгресу Українців із Силами територіальної оборони ЗСУ розпочалася від перших днів повномасштабного російського вторгнення. Також партнерами СКУ є Головне управління розвідки Міністерства оборони України, МВС України (зокрема, Національна поліція України та Державна служба з надзвичайних ситуацій), а також Міжнародний центр миротворчості та безпеки (Яворівський полігон, Львівська область). Наразі ініціатива “Unite With Ukraine” СКУ зібрала і передала захисникам спорядження вже на понад 50 мільйонів доларів.

«Світовий Конґрес Українців приділяє особливу увагу підтримці цивільних осіб, які доєднались до Сил територіальної оборони під час геноцидної війни Росії проти України, – зауважив Павло Ґрод, Президент Світового Конґресу Українців. – Завдяки ініціативі «Unite with Ukraine» робимо все можливе, щоб підтримати ТрО. Ми тісно співпрацюємо з командувачами Збройних Сил України, такими як генерал Танцюра та генерал Залужний, щоби наші зусилля та внески діаспори ефективно підтримували наших героїв під час контрнаступу».

«Передача якісного обладнання у співпраці та тісній координації з українськими партнерами – наш пріоритет, – пояснює Андрій Потічний, директор ініціативи “Unite with Ukraine” СКУ. Ми повинні дослухатися до їхніх потреб, щоб краще розуміти, яка саме підтримка необхідна для посилення можливостей бригад ТрО на полі бою».