Брюссельські терористи готували напад на прем’єр-міністра Бельгії – BBC

31 Березня 2016, 11:40

Терористи, які 22 березня 2016 року влаштували теракти в Брюсселі, планували напад на прем'єр-міністра Бельгії Шарля Мішеля. Про це повідомляє BBC з посиланням на свої джерела.

Згідно з текстом, у джихадистів, що здійснили вибухи в Брюсселі, знайшли плани будівель і фотографії офісу і дому прем'єр-міністра Бельгії Шарля Мішеля.

Файли зберігалися на жорсткому диску комп'ютера, виявленого після нападів у сміттєвому баку. На тому ж комп'ютері було записане передсмертне послання одного з смертників, Брахіма Бакрауї. Поки неясно, чи вся ця інформація знайдена в інтернеті, чи джихадисти робили плани і самі фотографії.

Як заявив представник бельгійського прем'єра, безпека будівель була посилена минулого тижня незадовго до нападів, оскільки виникли побоювання з приводу їх уразливості. Наголошується, що канцелярія глави уряду Бельгії розташована поруч із посольством США на тій же вулиці, що й станція метро «Мальбек», де підірвав себе один із терористів.

Нагадаємо, 22 березня брати Ель-Бакрауї та їхній спільник Наджим Лаашрауї скоїли теракти в аеропорту Брюсселяі на станції метро «Маельбек», поруч з яким розташовані будівлі інституцій ЄС. Внаслідок терактів загинули 32 людини, ще 340 отримали поранення.