На думку Райлі, тоді як Захід має всі підстави бути стурбованим судовим процесом над будь-яким політичним лідером на пострадянському просторі, він все ж повинен зосередитись на покращенні верховенства права в Україні. Проте, замість того, щоб погрожувати можливим непідписанням торгових угод, Брюссель та Вашингтон повинні використати справу Тимошенко для просування верховенства закону в Україні.
Райлі вважає, що за підтримки Вашингтону Брюссель повинен ініціювати підписання додаткової угоди щодо верховенства права в Україні. Брюссель має визнати, що дотримання верховенства закону Україною наразі є його найбільшим інтересом. Адже в той час як ЄС надасть Україні доступ до своїх ринків, Україна не зможе відповісти взаємністю. Пов’язано це в першу чергу з корупцією та недотриманням законів в Україні.
Райлі вважає, що такий додатковий договір має передбачати створення незалежної суддівської комісії, котра би сприяла зміцненню незалежності судової гілки влади в Україні. Він зазначає: «договір також має містити вимоги щодо встановлення незалежних та відповідно фінансованих агенцій, які би підтримували конкуренцію в країні, сприяли дотриманню торговим стандартам та боролися з корупцією».
На думку Райлі, «така додаткова угода дозволила б збільшити шанси на успішну імплементацію торгових угод всіма їх сторонами. Вона б також зробила торгову угоду набагато ефективнішою для України, відкриваючи економічні можливості і для звичайних українців, і для іноземного бізнесу».