10 років тому голова міжнародного інвестиційного банку Goldman Sachs Asset Management Джим о`Ніл ввів до лексикону економістів світу термін «БРІК» для позначення країн, які за його передбаченням, будуть найбільшими центрами економічного зростання в світі в найближчі роки.
2009 року БРІК став формалізованою групою. Разом з тим, наразі, через десять років після введення терміну, економісти вже не дуже оптимістичні щодо майбутнього чотирьох країн. Як зазначає аналітик університету Джорджа Мейсона Джек Голдстоун, Росія та Китай наразі сидять на часових демографічних бомбах. «Нинішня одержимість питанням як скоро китайська економіка обжене США абсурдна. За оцінками МВФ в 2010 році ВВП Китаю склав 40% від ВВП США. Якщо темпи зростання Китаю сповільняться до 5% на рік з 2010 до 2030 року (що є дуже ймовірним зважаючи на демографічні та інші перешкоди), а американська економіка зростатиме на 2,5% на рік, то китайська економіка зросте від однієї третьої економіки США сьогодні до двох третіх в 2030 році. Зі старінням робочої сили Китаю немає ніяких підстав очікувати, що вона зросте ще більше після цієї дати». Ситуація Росії з її старіючим населенням та залежністю від енергоносіїв буде, на думку, Голдстоуна, ще гіршою.
Саме через це, на думку Голдстоуна, наразі вже не варто говорити про БРІК як про країни, які будуть дивувати світ своїм зростанням в найближчі роки. Експерт вважає, що новим терміном наступного десятиліття має стати ТІМБІ (Туреччина, Індія, Мексика, Бразилія, Індонезія). Він зазначає, що ці країни зараз демонструють набагато кращі показники та мають кращий демографічний потенціал. Крім того, усі країни демократичні, мають розвинуту підприємницьку культуру, в них триває значне зростання робочої сили та вони мають потенціал розвитку рівня освіти. А проекції розвитку ТІМБІ до 2030 року свідчать про те, що всі країни зростатимуть на 5% щороку порівняно з ростом Британії, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії та Росії в середньому на 1,5%.
Особливої уваги тут заслуговують Бразилія та Індія. Так, за прогнозами, за економічним розвитком Бразилія в 2025 році наздожене Німеччину та стане четвертою за розвитком країною світу. А Індія пережене Італію та Британію до 2020 року, а до 2030 року стане на рівні з Німеччиною. Мексика до 2020 року буде більш розвинутою, ніж Іспанія та Росія, а в 2030 році – ніж Італія. А Туреччина стане на рівні з Іспанією та Росією у 2030 році.