Brexit без угоди коштуватиме Британії додаткових 30 млрд фунтів запозичень – OBR

18 Липня 2019, 16:37

Бюро з питань бюджетної відповідальності (OBR) заявило, що обсяг державних запозичень країни може подвоїтися у наступному році, якщо Brexit відбудеться без угоди. Про це повідомляє  BBC.

 

Зокрема, запозичення складуть майже 60 млрд фунтів стерлінгів, якщо Британія вийде без угоди. Своєю чергою, якщо ж Brexit відбудеться з угодою, то сума складе 29,3 млрд фунтів стерлінгів.

 

Наголошується, що такий сценарій заснований на припущеннях про те, що Brexit без угоди викличе рецесію в Британії.

 

Як відомо, Велика Британія планує покинути ЄС 31 жовтня. Ймовірність жорсткого Brexit велика, оскільки обидва кандидати на посаду прем'єр-міністра заявили, що вони будуть готові покинути ЄС без угоди.

 

Так, під час прогнозу OBR використовувало аналіз МВФ, який показує, що економіка Британії скоротиться на 2% в 2020 році у разі виходу без угоди. Це станеться, оскільки на товари, якими країна торгує з ЄС, будуть накладені тарифи в розмірі 4%

 

В OBR додали, що це "не обов'язково найбільш ймовірний результат", але також "аж ніяк не найгірший сценарій".

 

Нагадаємо, 13 червня Джонсон з великим відривом переміг під час першого раунду голосування за наступного лідера Консервативної партії. Кандидатуру Джонсона у першому раунді підтримали 114 з 313 консерваторів. Так, на другому місці опинився міністр закордонних справ Джеремі Хант з 43 голосами. Водночас третє місце зайняв міністр довкілля Майкл Гоув з 37 голосами..

 

Раніше Джонсон пообіцяв вивести  Британію з ЄС 31 жовтня у разі перемоги на виборах.

 

Так, 7 червня Тереза Мей офіційно покинула посаду голови Консервативної партії. Вона продовжуватиме виконувати обов’язки глави уряду, доки партія не обере нового прем’єра.

 

Згодом ЗМІ назвали головних претендентів на посаду прем'єр-міністра. Серед них: екс-глава МЗС Борис Джонсон, колишній міністр з питань Brexit Домінік Рааб, міністр навколишнього середовища Майкл Гоув, глава МЗС Джеремі Хант і глава МВС Саджид Джавід.