Брати Капранови “окропили” кров’ю присягу кандидатів

4 Серпня 2012, 16:32

Брати Капранови скріпили свої підписи під присягою власною кров’ю, аргументувавши тим, що ніщо краще не засвідчить щирість їхніх намірів.

Віталій Капранов пояснив вибір братів іти у політику тим, що письменники не можуть залишатись осторонь, коли суспільству оголошена війна.

«Ми повинні дати відсіч, інакше історія нам не пробачить», – підкреслив він.

Лідер «Собору» Павло Жебрівський наголосив, що партія принципово відмовилась включати у всій виборчий список діючих політиків, колишніх посадових осіб.

«Ми віддали цей майданчик, цю платформу громадським моральним авторитетам. Вони повинні не допустити зміни ментальності в Україні, яку сьогодні насаджує чинна влада», – пояснив Жебрівський.

Він наголосив, що для Української платформи «Собор» це довгостроковий проект, який не вичерпає себе після 28 жовтня. «Ми прагнемо стати центром тяжіння для патріотичних сил в державі, наше завдання – підняти прапор націонал-демократії в Україні. Тому ми продовжимо згуртовувати навколо себе авторитетів громадської думки», – повідомив Жебрівський.

Як повідомлялось, письменники брати Віталій і Дмитро Капранови очолили список партії «Українська платформа «Собор» на виборах до парламенту. Під третім номером до списку потрапив колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко, під четвертим – політолог Олександр Палій, під п’ятим – кобзар Тарас Компаніченко. Лідер партії Павло Жебрівський йде на вибори в мажоритарному окрузі.

Раніше брати Капранови заявляли, що кандидати від партії у разі проходження в парламент зобов'язуються голосувати тільки за своїми картками.

Нагадаємо, у грудні 2011 року Українська республіканська партія "Собор" перейменувалася в партію "Українська платформа "Собор" і обрала головою Павла Жебрівського замість Анатолія Матвієнка (обидва – депутати Верховної Ради від фракції Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона").