Брат Балоги використовує неповнолітніх для підкупу виборців

18 Серпня 2012, 09:54

Зокрема, підлітки, яким ще не виповнилося 18 років, залучені до робіт з укладання тротуарної бруківки, яку місту подарував Павло Балога.

Крім того, інструменти і робітників на укладання бруківки привозить машина фірми «Барва», яка належить родині Балогів.

Місцеві активісти наголощують, що Балога порушує чинне законодавство, можливо, щоб здешевити свою передвиборну кампанію.

Меру міста Хуст, заслуженому юристу України, Володимиру Кащуку та кандидату в депутати, колишньому працівнику прокуратури, Павлу Балозі нагадують, що Закон України «Про вибори народних депутатів України» забороняє підкуп виборців, а у Конституції у ст.43 ч.5 сказано, що використання праці жінок і неповнолітніх на небезпечних для їхнього здоров'я роботах забороняється.

Крім того, залучення на подібні роботи неповнолітніх забороняється Кодексом законів про працю та Законом «Про охорону дитинства».

Як повідомлялось, раніше к Павло Балога розпочав у Хусті власну піар-кампанію з благоустрою та видачі грошової допомоги кільком соціальним закладам. Зокрема, команда «Єдиного центру» в Хусті всім наголошує, що благодійну допомогу місту надав саме Павло Балога.

А селах Білки та Ільниця, що на Іршавщині він під час зустрічей з представниками соціальних закладів, роздавав гроші та агітував за свою кандидатуру.

Згідно з законом про вибори народних депутатів України" такі дії розцінюються не інакше як підкуп виборців. А постанова ЦВК 23 квітня 2012 року передбачає, що особи, які порушують законодавство про вибори народних депутатів України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.

Нагадаємо, партія «Єдиний центр» висунула для участі у виборах до Верховної Ради дев’ять кандидатів, троє з яких Віктор, Іван та Павло Балоги.

За інформацією громадянських активістів в Україні вже можна робити певну "каталогізацію" підкупів виборців.

Читайте також: Парад передвиборчих подарунків: асфальт з парфумами та рентген зі шкарпетками