Бракувало червоної кнопки, яка б викидала підлеглих у басейн з акулами. Як у західному сегменті соцмереж реагували на засідання Радбезу РФ

21 Лютого 2022, 20:05

Майкл Вайз, редактор видання The Daily Beast, написав про театралізованість усієї події: "Оголошення про евакуацію було записано. Зустріч ради безпеки було записано. Чому б просто не пустити в ефір на ТБ “Броненосець Потьомкін” і не назвати це війною, звільнивши всіх від страждань?"

Доцент політичних наук Університету Торонто Сева Гуніцький відшукав метафору: "Єдине чого на Радбезі бракувало – це велика червона кнопка, що б викидала підлеглих у басейн з акулами".

Телеведучий Стів Лукнер зауважує на новинах російської економіки: "Російський стоковий ринок гостро падає разом із тим, як триває трансляція засідання Ради безпеки Росії, за сьогодні впав уже на 11%".

Офіційну позицію дали і у Посольстві США в Україну.

Зауважили на Заході й щодо того, що засідання транслювали в записі: "Канал "Дождь" помітив, що на годиннику Сергія Шойгу показувало 12:47. Трансляція засідання може бути записана".

Британський дослідник російської політичної системи Марк Ґалеотті також придумав порівняння: "Кілька зауважень з людського боку на це засідання Радбезу РФ. Путін цілком перетворюється на Блофелда (антагоніст з франшизи Джеймса Бонда – Ред.) у ставленні до своїх людей. Як давним давно, їм дають номери: Ти розчарував мене востаннє, Номер Три".

Журналіст Саймон Островський прямо назвав Редбез театром: "Моя думка щодо театральної Ради безпеки Путіна це те, що вона означає деескалацію і повномасштабне вторгнення через кордон вже є малоймовірним. Путін краще діяти в сірій зоні. Питання в тому, чи визнання викличе західні санкції".


Читайте також: Путін пообіцяв ухвалити рішення про "ДНР" і "ЛНР" сьогодні. Оточення висловилося за визнання

Офіційна реакція лідерів провідних країн ще невідома.

"У зв'язку із заявами, які пролунали на засіданні Ради безпеки Російської Федерації, провів термінові консультації з Еммануелем Макроном та Олафом Шольцом", – написав президент України Володимир Зеленський.

В Україні також призначене засідання РНБО.

Президент США Джо Байден проводить зустріч зі своєю командою з національної безпеки.