“Бостонському терористу” висунули офіційні обвинувачення

Акценти
28 Червня 2013, 01:11

17 з 30 висунутих обвинувачень передбачають як покарання смертну кару або пожиттєве ув'язнення  у разі доведення провини.

В обвинувальному акті не йде мова про існування терористичної змови та про можливі контакти братів Царнаєвих з екстремістами за межами США.

На думку прокурорів, Джохар Царнаєв знайшов інструкції з виготовлення бомби в інтернеті на одному з сайтів "Аль-Каїди", а крім того, шукав у мережі матеріали про ісламський джихад і смертників.

В обвинувальному акті  також значиться, що Джохар Царнаєв причетний до загибелі свого брата, оскільки він збив його машиною під час перестрілки з поліцією.

Як відомо, під час марафону в Бостоні 15 квітня сталось два вибухи, унаслідок яких загинуло три людини, понад 180 отримали поранення.

Один поліцейський загинув під час погоні за підозрюваними в організації терактів – братами Джохаром та Тамерланом Царнаевими.  

26-річний Тамерлан Царнаєв загинув в ніч проти 19 квітня під час перестрілки з поліцією, його 19-річний брат утік, однак був затриманий за добу.

Мати Царнаевих неодноразово заявляла, що її сини не причетні до виготовлення вибухових пристроїв і до  їх детонації на марафоні.  

94