Як підкреслює автор статті, Європейський Союз свідомо знизив планку вимог щодо вступу до ЄС для Боснії і Герцеговини на знак унікальної складності існування цього державного утворення. Одна з необхідних умов Євросоюзу, формування уряду, вже виконана, – відзначає Віктор Каспрук. На його думку, що до кінця року заявку цієї країни на вступ до ЄС буде позитивно розглянуто.
У свою чергу, песимісти серед боснійських оглядачів дотримуються протилежної думки. Вони не впевнені у тому, що новий багатонаціональний уряд буде спроможний функціонувати ефективно. Ще однією із причин є те, що нові урядовці не мають спільного бачення майбутнього країни. Бо лише самі боснійці прагнуть бачити Боснію і Герцеговину більш централізованою державою.
На думку автора, сьогодні країна виглядає як найбільша політична лабораторія з часів Другої світової війни, котра припустилася величезного політичного провалу. Бо як говорить старе боснійське прислів’я, «Те, що починається погано і закінчується погано». Почалася Боснія і Герцеговина з жорстокої війни всіх проти всіх; у Дейтоні ціною великого компромісу її врятували від подальшого кровопролиття; проте наступних зусиль для того, щоб зробити цю країну життєздатною, було явно недостатньо.
Як повідомлялося раніше, протистояння між Сербією та Косово перешкоджатиме наданню Сербії офіційного статусу кандидата в члени ЄС.
Детальніше читайте; Боснія і Герцеговина обирає між євроінтеграцією і розвалом країни